Dobór skanera 3D, DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB
Jak wybrać skaner 3D?
30 marca 2021
Dobór skanera 3D, DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB
Potrzebujesz zeskanować budynek w 3D? Trafiłeś w dobre miejsce!
28 kwietnia 2021

DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB

Dobór skanera 3D, DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB

Dobór skanera do Twoich potrzeb!

 

Skanery 3D są coraz szerzej wykorzystywane w różnych branżach. 

Potrzebujesz skanera 3D, ale nie wiesz który będzie dla Ciebie najlepszy?

Przeczytaj naszego e-book i dowiedz się więcej!

Dobór skanera 3D, DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB

Co to jest skanowanie 3D i do czego jest wykorzystywane?

Kiedyś uważane za zaskakujące osiągnięcia techniki, nieosiągalne wynalazki, dziś skanery 3D są urządzeniami stosowanymi codziennie w niezliczonych firmach na całym świecie. Wiele branży nie wyobraża sobie powrotu do pracy bez użycia skanerów 3D. Urządzenia te nie tylko ułatwiają pracę inżynierom, nie tylko obniżają koszty funkcjonowania firm, ale także dają znacznie lepsze wyniki niż tradycyjnie stosowane metody.

Choć w pierwszym momencie wydawać by się mogło, że jest to sprzęt potrzebny jedynie w ośrodkach przemysłowych, skanery 3D wykorzystywane są właściwie w każdej branży: w szkolnictwie do edukacji, w instytucjach kulturalnych w celu archiwizacji zbiorów, w medycynie, aby tworzyć idealnie pasujące protezy dla pacjentów, w budownictwie w celu analizy obecnych już budynków. Można by tak wymieniać w nieskończoność.

Skanowanie 3D umożliwia przeniesienie do świata cyfrowego tego, co widzimy, dotykamy, a jednocześnie co bardzo trudno i  pracochłonnie oraz czasochłonnie byłoby zaprojektować tradycyjnymi metodami.

Jakie są rodzaje skanerów 3D?

 

Na rynku istnieje wiele rodzajów skanerów 3D. Podążając za zasadą „jak coś jest do wszystkiego to często jest do niczego”, staramy się dobierać produkty indywidualnie, zgodnie z dokładnymi potrzebami naszych klientów, mając w swojej ofercie do wyboru kilkanaście różnych produktów.

Skanery 3D możemy podzielić na kilka kategorii!

Pierwsze rozróżnienie to skanery ręczne(mobilne) lub stacjonarne.  Drugim podziałem jest różnica ze względu na źródło światła – skaner może być laserowy albo wykorzystywać światło strukturalne. Jednym z najważniejszych rozróżnień skanerów jest podział ich na zastosowanie: najważniejsze z nich to skanery do małych detali (takie jak Artec Micro), skanery do średnich detali (np. RangeVision Spectrum) czy do dużych obiektów (takie jak Artec Ray)

Otrzymane wyniki i oprogramowanie

 

Ze skaner 3D możemy uzyskać chmurę punktów albo siatkę trójkątów, które następnie należy obrobić, aby otrzymać zadowalający, docelowy efekt. W tym celu należy również wybrać oprogramowanie na którym chcemy pracować. Jeśli na przykład Twoim celem jest dokładne odtworzenie detalu powinniśmy skorzystać z oprogramowania do inżynierii odwrotnej. Takimi narzędziami są m. in. ZW3D oraz Geomagic DesignX.

Oprogramowanie

Opisane wcześniej formaty to tylko wycinek możliwości wykorzystania wyników skanowania 3D. Jeśli chciałbyś wykorzystać wyniki skanowania do bardziej zaawansowanych prac, konieczne może się okazać skorzystanie z nowoczesnych programów do obróbki skanów 3D. Dobór oprogramowania zależy od tego, jakie prace na otrzymanym wyniku potrzebujesz wykonać.

Jeśli Twoim celem jest dokładne odtworzenie detalu powinniśmy skorzystać z oprogramowania do inżynierii odwrotnej. Takimi narzędziami są m. in. ZW3D
oraz Geomagic DesignX.

Dobór skanera 3D, DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB

Korzyści, korzyści i tylko korzyści!

Zobaczcie sami, ile korzyści niosą ze sobą skanery 3D!

A to nie wszystkie z nich!

 • Znaczne skrócenie czasu pracy
 • Zmniejszenie kosztów i wzrost dochodów
  • Każda godzina pracy to są dodatkowe koszty dla firmy – skanery skracają czas wprowadzenia nowego wyrobu, projektowania i dopasowywania elementów do istniejących konstrukcji
 • Możliwość realizacji rzeczy wcześniej niewykonalnych
  • Przy pomocy skanera jesteśmy w stanie dokładnie przenieść do świata cyfrowego wszelkie pomieszczenia i obiekty bardzo trudne do zaprojektowania i zmierzenia w inny sposób
 • Bezpieczeństwo archiwizacji
  • Obecnie wiele rzeczy musimy przechowywać latami – dzięki skanerom możemy przechowywać je cyfrowo i mieć zawsze pod ręką – jest to idealne rozwiązanie np. do przechowywania odlewów gipsowych przez ortodontów

 

Chcesz poznać wszystkie korzyści wynikające z wykorzystywania skanera 3D? 

Pobierz darmowego ebooka i przekonaj się!

Chcesz wiedzieć więcej?

Pobierz naszego ebooka, który rozwieje twoje wątpliwości dotyczące wyboru skanera 3D!

Dobór skanera 3D, DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB

  Prosimy o poprawne wypełnienie formularza.
  W przypadku błędnego numeru telefonu lub adresu email nie będziemy mogli skontaktować się celem pobrania ebooka.
  Rozwiń