Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama
Jak zeskanować 3D człowieka? – przeczytaj naszego ebooka!
1 marca 2022
Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama
Co to jest skaner 3D i jak to działa?
22 kwietnia 2022

Skaner 3D a reklama

Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama

Czy skaner 3D może być wykorzystywany na potrzeby reklamy i multimediów?

Oczywiście, że tak! W tym momencie na całym świecie branża reklamowa i marketingowa rozwijają się w niezwykle zawrotnym tempie. Reklamy otaczają nas z każdej strony i to, czy akurat ta przykuje uwagę potencjalnego klienta zależy od wielu rzeczy – między innymi od jej oryginalności! I w tym momencie do gry mogą wkroczyć skanery 3D! Mają one swój duży udział również w tworzeniu różnego rodzaju multimediów: są wykorzystywane zarówno w grach komputerowych, do kampanii marketingowych, do tworzenia filmów animowanych czy reklam. Technologia idzie do przodu w niezwykle szybki sposób, a skaner 3D pozwala sprostać oczekiwaniom świata rozwijającego się w zawrotnym tempie.

Przeczytajcie nasz wpis i poznajcie tylko niektóre z możliwych sposób na wykorzystanie skanerów 3D – nie sposób bowiem ująć wszystkiego w jednym artykule! Jeśli coś Was zainteresuje – piszcie do nas!

Poznajcie kilka projektów z wykorzystaniem skanerów 3D!

Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama

Skaner 3D a reklama!

Czy wiesz, że skanery 3D mogą służyć do skanowania 3D jedzenia? Taki pomysł padł w jednej z sieci pizzerii! W tym przypadku idealnym skanerem 3D okazał się skaner Leo, który został wykorzystany do realizacji tego pomysłu. Wiadomo, że stworzenie modelu pizzy, zwłaszcza tej z dużą ilością składników byłoby niezwykle trudne, a wysokiej klasy skaner 3D poradził sobie z tym w stu procentach. Po obrobieniu nasze modele okazały się wyglądać tak, że każdy obserwator poczuł się głodny! Projekt został wykorzystany w reklamie, którą każdy z Was mógł zobaczyć na ekranie swojego telewizora lub komputera. Jest to niezwykłe wykorzystanie skanerów 3D – już nie tylko do przemysłu, ale też do reklamy.

Co jest niezwykle ważne w reklamie i dlaczego przemysł ten korzysta z rozwiązań z wykorzystaniem skanerów 3D? Przede wszystkim jest to oryginalny pomysł – skanery 3D dają niezwykłe możliwości stworzenia czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego – dzięki nim animacja nabiera całkiem innej dynamiki. Pozwalają także przyciągnąć oko przyszłego klienta – w końcu wyjątkowy design nie jest nikomu obojętny! Dodatkowo dają możliwość w niezwykle szybki sposób osiągnąć coś, co w pracy bez skanera zajęłoby wiele godzin, a efekt byłby dużo gorszy!

Skaner 3D a skanowanie ludzi!

 

Czy wiecie, że Barack Obama jest pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych, który został zeskanowany przy pomocy skanera 3D – w tym przypadku za pomocą skanera 3D Artec Eva? Możecie się zastanawiać dlaczego to zrobił! Jego intencją było nawiązanie do maski prezydenta Lincolna. I udało się to! Skanowanie prezydenta zajęło jedynie 90 sekund – to pokazuje jak w nawet tak krótkim czasie można uzyskać niesamowite efekty. Skanowanie człowieka nie zawsze jest łatwe za względu właśnie na to, że bardzo trudno jest usiedzieć dłuższy czas w miejscu – najnowsze skanery 3D skracają ten czas do minimum i pozwalają na zachowanie swobody. Ta sytuacja pokazuje również, że są one niezwykle bezpieczne – politycy jak wiemy są osobami dbającymi o swoje bezpieczeństwo.

Nie tylko politycy skanują się za pomocą skanerów 3D! Również drużyna sportowa z Brazylii podjęła ten krok! Dzięki temu mieli oni doskonały materiał do promocji! Jak widać skanowanie 3D ludzi jest całkowicie bezinwazyjne – i nie ma tu znaczenia czy skanowany jest polityk, piłkarz, aktor czy pracownik administracji! Każdy już w 90 sekund może przenieść swoją twarz na ekran komputera! Jest to niezwykle często wykorzystywane na potrzebny reklamy, tworzenia animacji lub promowaniu marek i znanych osób.

Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama

Skaner 3D a gry komputerowe

Kto z Was nie słyszał o tak głośnych produkcjach jak World War 3! Chcemy Wam opowiedzieć, że właśnie do tej gry zostały wykorzystane 2 z naszych skanerów 3D – Space Spider oraz Leo! Twórcy gry chcieli, aby gracze czuli się przeniesieni w miejsce hiperrealistycznych bitew oraz postapokalipotycznych miast! Jednak wiadomo, że nie tylko otoczenie ma znaczenie, ale też…. postacie! I to właśnie tutaj do gry wkraczają skanery 3D. Dzięki nim udało się odwzorować takie elementy jak faktura ubrań czy struktura skóry, a także wprowadzić do gry realistycznie wyglądającą broń i elementy otoczenia!

Dlaczego jest to tak niezwykle ważne? Ponieważ wszystko idzie do przodu! I zdanie to można powtarzać przy każdym rozwoju technologii. Chcemy – jako ludzie – mieć dostęp do coraz lepszych rzeczy, coraz bardziej realistycznych animacji, gier wyglądających jak rzeczywistość. Właśnie w tym celu wykorzystywane są skanery 3D – aby dać złudzenie prawdziwego świata w grze. I to się udaje – skanery 3D sprawiają, że nie tylko otoczenie, ale również postacie wyglądają jak żywe!

Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama
Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama

Skanery 3D na ratunek muzeom!

 

Każdy z nas pamięta początek pandemii – strach, zamknięcie i pustki. Wtedy również nie mogły otwierać się takie miejsca kultury jak muzea. Skanery 3D okazały się idealne do odwzorowania cennych dzieł sztuki i przeniesienia ich do świata wirtualnego. Wiele muzeów na całym świecie tworzyło wtedy wirtualne wystawy, takie, aby widz siedzą w swoim domu mógł poczuć się jak w galerii sztuki. Trzeba to było jednak zrobić w sposób ostrożny! Dzieła sztuki są niezwykle delikatne, wymagają ogromnej cierpliwości i uwagi w skanowaniu 3D. Jednak dzięki temu, że urządzenia te są bezpieczne oraz bezdotykowe wiele muzeów mogło w dalszym ciągu prowadzić swoją działalność w mediach oraz internecie.

Jak widać skanery 3D to nie tylko przemysł, ale też rozrywka, kultura i reklama.

Urządzenia te starają się coraz bardziej popularne przez swoją wszechstronność, ale też bezpieczeństwo oraz szybkość działania. Bo świat nie zatrzyma się nawet na chwilę. A skanery 3D dotrzymują mu kroku!

Skaner 3D a reklama, Skaner 3D a reklama

Masz pytania? Napisz do nas!    Rozwiń