Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego
Co to jest skaner 3D i jak to działa?
22 kwietnia 2022
Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego
Co nowego w Artec Studio 17
14 czerwca 2022

Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego

Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego

Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego

Dobierz odpowiedni skaner 3D do skanowanego obiektu!

Czy wiecie, że skanery 3D można podzielić nie tylko ze względu na producenta, to czy jest to skaner 3D ręczny czy stacjonarny, ale też ze względu na to, jakie przedmioty można nim skanować? Ze względu na wielkość obiektów wyróżniamy trzy rodzaje skanerów 3D: te do małych obiektów, te do średnich oraz takie do dużych i bardzo dużych. Wiadomo, że niektóre są bardziej uniwersalne, inne mniej! Jednak jest to jedno z najważniejszych kryteriów odnośnie skanowania 3D. Poznajcie z nami jak dobrać skaner do wielkości skanowanych obiektów, na co zwrócić uwagę oraz na czym się skupić, aby nie popełnić błędu.

Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego

Skanowanie 3D małych obiektów

Skanery 3D są szeroko wykorzystywane w różnego rodzaju branżach, które potrzebują skanowania 3D bardzo małych i drobnych przedmiotów. Skaner 3D Micro do małych przedmiotów umożliwia rejestrowanie szczegółów o rozmiarze 10 mikronów, co oznacza, że rejestruje detale, które są czterokrotnie mniejsze niż to co jest w stanie zobaczyć przeciętne ludzkie oko – 1 mikron, to 0,001 mm. Jest to niezwykle ważne przy skanowaniu małych przedmiotów takich, gdzie największe znaczenie ma dokładność oraz rozdzielczość skanerów 3D. Każdy, kto zetknął się chociaż na chwilę z tymi urządzeniami wie, że niezwykle trudne jest skanowanie drobnych przedmiotów o dużej ilości szczegółów, zwłaszcza błyszczących, złotych bądź czarnych i ażurowych. Skanery 3D, które posiadamy na naszej ofercie radzą sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami związanymi ze skanowania 3D małych przedmiotów. Dzięki nim zeskanujesz takie przedmioty jak biżuteria, monety, elementy stomatologiczne, delikatne detale związane z dziełami sztuki, małe elementy motoryzacyjne oraz lotnicze. Dzięki nim ani jeden detal nie będzie dla Ciebie straszny! Dodatkowo skaner Micro pozwala na umieszczenie obiektu na specjalnej platformie, która poruszana jest przez skaner. Jest to dodatkowo ogromna wygoda – zobaczcie sami na zdjęciu!

Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego

Skanowanie 3D średnich obiektów

Skanowanie 3D średnich przedmiotów jest wykorzystywane chyba w największej ilości branż! I również do tego skanowania przeznaczonych jest najwięcej skanerów! Dlaczego? Ponieważ statycznie jest to najbardziej popularny rozmiar, najwięcej obiektów jest skanowanych właśnie o średniej wielkości. Dzięki nim można skanować na przykład cenne dzieła sztuki – skanery 3D pozwalają w całkowicie bezpieczny oraz bezinwazyjny sposób poradzić sobie z obiektami sprzed wielu lat o ogromnej wartości. Dodatkowo ważnym aspektem jest skanowania 3D człowieka – to dzięki niemu nasze maszyny mogą rozwijać medycynę, wspomagać tworzenie protez i nie tylko. Używane są one również w weterynarii. Dzięki nim ludzie i zwierzęta mogą odzyskać sprawność! Skanery 3D wykorzystywane są również w motoryzacji oraz kontroli jakości! To oczywiście nie wszystko! Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia! A jakie skanery będą najlepsze przy skanowaniu 3D obiektów o średniej wielkości? Na pewno nasz najnowszy, mobilny skaner 3D LEO – pozwala on na całkowicie bezprzewodowe skanowanie 3D wybranego obiektu, a wynik widoczny jest od razu na wbudowanym kolorowym ekranie. Dodatkowo możliwe jest od razu przesyłanie stworzonego modelu przez moduł wifi do komputera lub laptopa! Jest to niezwykle proste i intuicyjne!

Warto wiedzieć, że skaner 3D Artec Leo ma wbudowany dysk SSD o pojemności 256 GB i możliwości zwiększenia ilości pamięci przez dodanie karty SD. Dodatkowo głowica skanera 3D Leo może być zamontowana na ramieniu robota, bądź jako część systemu do automatycznego skanowania 3D lub nawet zostać zsynchronizowana z wieloma urządzeniami naraz, tworząc Multiskaner 3D.

Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego

Skanowanie 3D dużych obiektów

Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego

Do skanowania 3D dużych przedmiotów Skanery 3D są szeroko wykorzystywane w różnego rodzaju branżach – te do skanowania dużych obiektów idealnie sprawdzają się przy skanowaniu 3D na przykład budynków, hangarów, samolotów czy wnętrz! Pozwalają na całościowe spojrzenie na dany obiekt! Jest to niezwykle ważny temat zwłaszcza dla architektów oraz architektów wnętrz. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu w prosty i szybki sposób możliwe jest uzyskanie całego skanu 3D obiektu oraz przeniesienie go na komputer w formie 2D lub 3D. Przydaje się to do projektów, wizualizacji czy przerabiania wnętrz oraz elewacji. Niektórzy zapewne pamiętają ręczne mierzenie każdej ściany przy pomocy miernika laserowego – trwało to bardzo długo, a efekty nie zawsze były zadowalające. Skanery 3D zrewolucjonizowały to rozwiązanie i sprawiły, że stało się ono niezwykle wydajne, szybkie oraz dokładne.

MASZ PYTANIA?

Skanowanie 3D, Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego
Biuro Obsługi Klienta
ul. Jakobinów 23,
02-240 Warszawa Włochy
tel./fax. +48 22 846 21 50
info@skanery3d.eu
Dział sprzedaży
+48 22 846 21 50 wew. 205 – 209
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00    Rozwiń