DOBÓR SKANERA 3D DO MOICH POTRZEB – Ebook
17 sierpnia 2020
, Artec 15 z trybem HD!
Skanery 3D
4 lutego 2021

Artec 15 z trybem HD!

, Artec 15 z trybem HD!

Nowy tryb HD oparty na sztucznej inteligencji dla skanera 3D.

Nasze najlepiej sprzedające się ręczne skanery 3D są teraz jeszcze lepsze dzięki nowemu trybowi HD. Pierwsza w branży technologia skanowania oparta na sztucznej inteligencji zapewniająca niezwykle ostre, czyste i bogate w szczegóły skany.

, Artec 15 z trybem HD!

Kluczowe zalety trybu HD

Wysoka rozdzielczość

 

Dzięki neuronowemu silnikowi sztucznej inteligencji (AI) Artec 3D uzyskasz oszałamiające, ostre skany 3D o rozdzielczości do 0,2 mm.

Poznaj model

Silnik motocykla HD

Ciemny, błyszczący, z wieloma skomplikowanymi i małymi częściami, ten silnik motocykla Hondy wydawałby się koszmarem nawet dla doświadczonego profesjonalisty skanowania 3D. Spójrz tylko, ile ma skomplikowanych i cienkich elementów! Ale to nie był problem dla naszego potężnego skanera Artec Leo. Ulepszony przez funkcję sztucznej inteligencji (AI), zwaną trybem HD w Artec Studio 15, skaner zdołał uchwycić wszystkie drobne szczegóły silnika w wysokiej rozdzielczości bez matowienia za pomocą sprayu lub naklejania markerów. Jeśli przybliżysz i obrócisz model, zobaczysz, jak dokładnie i ostro skaner wychwycił najcieńsze części chłodnicy na górze silnika, a także zaokrąglone elementy, cienkie linki i przewody z boku. Nawet czarna gumowa część znajdująca się po jednej stronie silnika została uchwycona ze wszystkimi szczegółami, wewnątrz i na zewnątrz.

 

Wcześniej nawet nie rozważalibyśmy skanowania takiego obiektu za pomocą Artec Leo, ale teraz, dzięki trybowi HD, możesz skanować znacznie bardziej złożone części i mieć pewność, że za każdym razem otrzymasz wysokiej jakości i dokładny model 3D.

 

Skomplikowane części silnika motocykla skanowane za pomocą Artec Leo

Małe elementy

Uchwyć mniejsze, cieńsze elementy za pomocą skanera 3D w jakości HD i przy minimalnym szumie.

Poznaj model

Koło motocyklowe HD

Jeśli chodzi o skanowanie obiektu takiego jak koło motocyklowe, istnieje kilka czynników, które stanowią wyzwanie. Po pierwsze, niektóre części mogą być błyszczące. Pozostałe części są czarne. A inne części nadal są zdecydowanie cienkie i mają też wiele ostrych krawędzi. Dodaj felgi, zawory, szprychy i inne mniejsze detale, a masz przed sobą poważne wyzwanie związane ze skanowaniem. Poza tym z pewnością będą trudno dostępne obszary, niedostępne części i kąty, które są trudne do zeskanowania. Dzięki trybowi HD Artec Studio te wyzwania stają się znacznie łatwiejsze do opanowania, a w tym przypadku nowe cechy pozwoliły na uzyskanie ​​modelu 3D, który ma dokładnie odwzorowane trudno dostępne obszary, obiekty, które są cienkie i o wysokiej rozdzielczości.

 

Po zeskanowaniu za pomocą Artec Eva pokonano dwa typowe problemy ze skanowaniem: czarne powierzchnie i błyszczące obiekty. Zauważysz, że cienkie gwinty kół są ostre, a opony mają szczegółową geometrię. Widać też, że cylinder w środku koła jest uchwycony w całości. Podczas skanowania występuje również minimalny szum, co pozwala na czystsze skanowanie. Wszystko to dzięki aktualizacji, na którą pozwala tryb High Definition. Przyjrzyj się modelowi 3D: obróć go i obserwuj pod każdym kątem, powiększ i sprawdź drobne szczegóły, tak dokładnie uchwycone. Połączenie Evy i HD doprowadziło do powstania tego oszałamiającego modelu 3D – i takiego, który jest jak najbardziej zbliżony do oryginalnego koła.

 

Drobny kształt koła motocyklowego skanowany z Artec Eva

Ostre krawędzie

 

Teraz za pomocą skanera 3D cienkie krawędzie można uchwycić w wysokiej rozdzielczości i będą jeszcze bardziej zbliżone do ich pierwotnego kształtu.

Poznaj model 

Kołpak HD

Ten plastikowy model 3D kołpaka koła samochodowego został odtworzony z najdrobniejszymi szczegółami i niezwykle ostrą definicją dzięki nowemu trybowi HD Artec Eva i Artec Studio 15. Ta nowa funkcja umożliwia oprogramowaniu rekonstrukcję cienkich obiektów, takich jak drut wokół wewnętrznych krawędzi, przy znacznie mniejszym szumie, ale ze znacznie zwiększoną rozdzielczością. Puste obszary lub powierzchnie wewnątrz obręczy, które wcześniej były dość trudne do uchwycenia za jednym razem, zostały odtworzone z pełną szczegółowością bez artefaktów i szumów. Model ten jest idealny do takich zastosowań jak inżynieria odwrotna lub kontrola jakości i może być eksportowany do dowolnego oprogramowania CAD/CAM w celu dalszych modyfikacji. Pobierz ten darmowy model 3D kołpaka, jeśli chcesz zobaczyć go bardziej szczegółowo.

Ostre krawędzie kołpaka skanowanego za pomocą Artec Eva

Trudno dostępna geometria

Z łatwością rejestruj trudno dostępne obszary za pomocą skanera 3D, ponieważ skany są rekonstruowane z każdym szczegółem, zapewniając pełną geometrię powierzchni.

Poznaj model 

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów HD

Jeśli szukasz czegoś, co naprawdę przetestuje możliwości Twojego skanera Artec Eva 3D, idealna wydaje się dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Pełna mniejszych, drobniejszych szczegółów, a także otworów, drobnych linii, ostrych krawędzi i gładkich, być może błyszczących powierzchni, dwusprzęgłowa skrzynia biegów staje się dużo łatwiejsza do skanowania dzięki nowemu trybowi HD Artec 3D.

 

To, co tu widać, to chociażby lepsza rekonstrukcja trudno dostępnych powierzchni. Poza tym, że można tak dobrze zobaczyć głębokość obiektu – spójrz na miejsce, w którym znajduje się tuba i przybliż, aby przyjrzeć się bliżej – powierzchnie zostały wyraźnie uchwycone i przetworzone. Innym czynnikiem, który był niezwykle ważny dla powodzenia tego skanowania, jest niewielka ilość szumów. Podczas pracy z otworami, zwłaszcza tymi małymi, często łatwo jest je całkowicie przeoczyć podczas skanowania. W tym przypadku każdy otwór jest wyraźnie widoczny. Nawet mniejsze otwory wzdłuż krawędzi obiektu nie zostały zaślepione i są dobrze uchwycone. To wszystko dzięki rekonstrukcji drobnej geometrii, która pozwala na uchwycenie ostrych krawędzi.

 

Mniej szumów, wyższa dokładność i rozdzielczość oraz dobrze uchwycone drobne, ostre części oznaczają, że w ostatecznym modelu 3D Twój przedmiot jest prezentowany jak najbliżej swojej pierwotnej postaci: małe części, małe otwory, ostre krawędzie i ogólnie cała część w nowej lepszej jakości.

 

Skanowanie tego modelu zajęło tylko 15 minut i nieco ponad godzinę na przetworzenie. Rozejrzyj się i odkryj różne części dla siebie!

 

Szczegóły dwusprzęgłowej skrzyni biegów skanowane z Artec Eva

Błyszczące, czarne powierzchnie

Chwyć skaner i skanuj ciemne lub błyszczące powierzchnie w wysokiej rozdzielczości, w ich oryginalnym kształcie i bez dodatkowych czynności.

Poznaj model 

Kratka chłodnicy HD

Model jest czarny, lśniący i pełen otworów. Och, horror! Jeśli chodzi o skanowanie 3D, nie ma nic bardziej przerażającego niż przedmiot tego opisu. A przynajmniej tak było kiedyś. Wszystko to zaczęło się zmieniać bardzo niedawno, wraz z pojawieniem się trybu HD opartego na sztucznej inteligencji Artec 3D, który można wybrać w Artec Studio 15. Jedną z kluczowych cech trybu HD jest tłumienie szumów. Przy absolutnym minimalnym poziomie hałasu otwory i szczeliny stają się o wiele łatwiejsze do skanowania, jak widać tutaj. Wiele szczelin i otworów, a każda z nich widoczna, dobrze uchwycona i wysokiej jakości.

 

Inną cechą, która doprowadziła do sukcesu tego skanowania, jest uchwycenie cienkich linii i ostrych krawędzi – w tej osłonie chłodnicy jest ich wiele.

 

Dzięki Artec Leo skanowanie każdego obiektu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi i braku przewodów. Dodaj do tego tryb HD do przetwarzania, a otrzymasz czyste, ostre dane, z drobnymi krawędziami uchwyconymi w wysokiej rozdzielczości i mniejszymi, drobniejszymi elementami uchwyconymi z minimalnym szumem. Skany są również rekonstruowane z uwzględnieniem każdego szczegółu, dzięki czemu ostateczny model 3D jest możliwie najbliższy pierwotnemu kształtowi.

 

Weź ten model 3D i przyjrzyj mu się lepiej: obróć, powiększ i pomniejsz, spójrz na wszystko, od jego doskonałej formy, jego precyzji, dbałości o każdy szczegół, a może przede wszystkim, na fakt, że gdybyś był tak zainspirowany, mógłbyś dosłownie policzyć, ile jest otworów.

 

 

 

Czyste dane

 

Dzięki silnikowi sztucznej inteligencji AI Artec, niewielki lub nawet brak szumów w surowych danych prowadzi do czystszego przetwarzania danych i oszczędności czasu na ostateczny model 3D.

Poznaj model 

Szkielet człowieka HD

Ten model ludzkiego szkieletu 3D został przechwycony za pomocą skanera Artec Eva 3D i nowo wydanego trybu HD Artec Studio 15. To, co czyni ten model wyjątkowym, to ultra-wysoki poziom szczegółowości i niesamowita czystość danych, którą skaner jest w stanie osiągnąć, wszystko dzięki trybowi HD. Wcześniej cały obszar między kośćmi klatki piersiowej był wypełniony danymi zakłóceń i artefaktami, które trzeba było skrupulatnie oczyścić. Większość szczelin między kośćmi kręgosłupa i między palcami nie byłaby tak wyraźna jak w modelu HD.

 

Teraz, jak sam widzisz, wszystkie kości wyglądają na super ostre i praktycznie nie ma wokół nich szumów. Model wygląda jak oryginał i doskonale sprawdza się w kryminalistyce, badaniach lekarskich czy analizach anatomicznych. Pobierz bezpłatnie model szkieletu 3D i wykorzystaj go do własnych badań.

 

Uchwyć kości szkieletu skanowanie za pomocą Artec Eva

Skanowanie włosów

Notorycznie trudne do zeskanowania, włosy są uchwycone dokładniej niż kiedykolwiek w trybie HD. Spodziewaj się większej geometrii krótkich włosów i uchwyconych osobnych pasm.

Poznaj model 

Brodaty mężczyzna HD

Na niektórych rynkach istnieje duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości włosy. Pomijając peruki, jeśli tworzysz cyfrowy sobowtór do filmowych efektów specjalnych, postać do gry wideo lub aplikacji VR / AR lub figurkę wydrukowaną w 3D dla kogoś, kto chciałby mieć spersonalizowaną pamiątkę, prawdopodobnie potrzebujesz szybkiego skanowania głowy, które nie przerodzi się później w wiele godzin drobiazgowego modelowania włosów. Problem z włosami polega na tym, że jeśli nie masz fryzury Dwayne Johnson / Anna Wintour, które są formami jednorodnymi lub zbitymi fryzurami, najprawdopodobniej twoja fryzura ma pasma, loki lub zakręcone fragmenty, które mają tendencję do wystawania przynajmniej odrobinę poza główną ramę. A te wypukłości mogą być bardzo cienkie, dosłownie na szerokość włosa! To tutaj Twój skaner 3D powinien przygotować się na przedsięwzięcie, które może przynieść mu poklepanie po plecach w formie podziękowania za szybką reakcję lub tydzień uziemienia nad żmudną pracą w oprogramowaniu. Wynik twojego projektu skanowania zależy od jednego kluczowego czynnika: rozdzielczości skanera. Im większy, tym więcej szczegółów można uchwycić i zrekonstruować w ostatecznym realistycznym modelu 3D człowieka. I lepiej, żeby było naprawdę realistycznie! W przeciwnym razie czy skanowanie by miało sens? Mając na uwadze włosy (i inne trudne powierzchnie), programiści Artec pracowali nad tym, aby zmaksymalizować rozdzielczość najpopularniejszych skanerów ciała firmy Artec (Eva i Leo), do zdumiewającej wartości 0,2 mm. Aby pochwalić się wynikami, najgorętszy facet w okolicy został zeskanowany z Leo. „Żadnego wygładzania tych grzywek!” było mottem tej sesji skanowania i przetwarzania. Zaczesanie i zanikanie włosów wzdłuż wymodelowanej brody zostały wiernie odtworzone w niezliczonych submilimetrowych wielokątach i zapakowane w plik modelu 3D w formacie .stl, gotowy do użycia CGI. Włosy nie były jednak jedynym fascynującym rozdziałem w tej historii. Wisienka na torcie: seria testów wyraźnie wykazała, że ​​niższa rozdzielczość sprawia, że ​​skóra wydaje się ziarnista, a ostrzejsza większa rozdzielczość nadaje jej dopracowany, zdrowszy i ostatecznie młodszy wygląd – tym bardziej warto teraz przejść na tryb rekonstrukcji HD dostępny dla skanerów 3D Eva i Leo!

Kształt i pasma włosów skanowane Artec Leo

, Artec 15 z trybem HD!

Skanuj małe i duże obiekty

 

Dzięki trybowi HD skaner Artec Eva lub Leo może rejestrować szeroką gamę obiektów bezbłędnie i z dużą szczegółowością: od mniejszych, skomplikowanych części, takich jak cienkie rury lub uchwyty zaworów, po większe obszary z drobnymi szczegółami, takie jak silniki samochodowe lub szkielety.

Inżynieria odwrotna i kontrola jakości

Idealne dopasowanie do inżynierii odwrotnej i kontroli jakości dzięki czystym, pełnym danym, skany można łatwo dopasować do prymitywnych kształtów i wyeksportować do dalszej modyfikacji.

, Artec 15 z trybem HD!
, Artec 15 z trybem HD!

Jak to działa?

W zależności od wykonywanej pracy i potrzebnych danych możesz teraz łatwo przełączyć się z podstawowego trybu skanowania SD na zupełnie nowy HD, aby uzyskać dodatkowy poziom rozdzielczości i jakości skanera.

Dzięki temu samemu skanerowi większe możliwości dostosowania dokładnie tego, czego potrzebujesz, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli masz mało czasu lub nie potrzebujesz dokładnej geometrii, skanujesz na zewnątrz lub masz ograniczone zasilanie z baterii, tryb SD umożliwi Ci pracę. Jednak dzięki nowemu trybowi HD Twój Artec Eva lub Leo może zostać natychmiast zmieniony w znacznie mocniejszy i wszechstronny skaner 3D, przechwytujący drobne szczegóły i trudne zakamarki w krótszym czasie i z doskonałą geometrią.

Sztuczna inteligencja w Artec 3D

 

Nowy tryb HD jest zasilany przez Artec AI, opatentowany, najnowocześniejszy silnik neuronowy do skanera. Wyszkolona na setkach tysięcy starannie dobranych próbek, sieć neuronowa silnika wykrywa znane wzory, szczegóły powierzchni i kształty oraz umożliwia skanerowi 3D rekonstrukcję znacznie większej liczby wielokątów na klatkę, co daje gęstsze i wyższej jakości dane 3D.

Przedstawiamy gęstość danych HD

, Artec 15 z trybem HD!

Ciesz się skanami o niezrównanych stopniach rozdzielczości, pokrycia i szczegółowości, gdy weźmiesz skaner Eva lub Leo 3D i włączysz tryb rekonstrukcji HD. Masz swobodę wyboru żądanej gęstości swoich skanów HD, od standardowej gęstości 1X aż do zadziwiającego 36X dla Evy (~ 3 mln wielokątów na klatkę) i 64X dla Leo (~ 5 mln wielokątów na klatkę).

 

Jak uzyskać tryb HD?

Aby rozpocząć korzystanie z trybu HD, potrzebujesz skanera Artec Eva lub Leo z aktywną licencją Artec Studio 15 i kompatybilnego komputera.

Więcej informacji o specyfikacji komputera klikając tutaj.

Dowiedz się więcej o naszych skanerach i oprogramowaniu!

Macie pytania?

Jesteśmy do waszej dyspozycji!    Rozwiń