Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17
Skanowanie 3D, a wielkość obiektu skanowanego
31 marca 2022
Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17
Wykorzystanie skanerów 3D w digitalizacji
27 czerwca 2022

Co nowego w Artec Studio 17

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Artec Studio 17 – najnowsza wersja oprogramowania dedykowane do skanerów 3D

Odblokuj najnowsze narzędzia do skanowania i przetwarzania danych 3D na potrzeby inżynierii odwrotnej, kontroli jakości, grafiki komputerowej i nie tylko – wszystko w jednym miejscu. Idealne oprogramowanie do skanerów 3D.

Zaawansowana kontrola jakości

Ulepsz swoje procesy QI dzięki najnowszemu zestawowi funkcji i narzędzi skan-do-CAD, które zapewniają utrzymanie wymaganego poziomu precyzji, nawet podczas skanowania na duże odległości.

 

Wyrównanie odniesienia w narzędziach skan-do-CAD

Zgodnie z zasadą metrologii, nawet jeśli skan jest nieskazitelnym cyfrowym bliźniakiem części lub obiektu, jeśli nie jest odpowiednio wyrównany z odpowiadającym mu modelem referencyjnym CAD, wszelkie pojawiające się odchylenia mogą być niewiarygodne z powodu braku wyrównania. Dzięki wyrównaniu odniesienia wystarczy kilka kliknięć, aby w pełni wyrównać siatki i modele CAD przy użyciu kluczowych cech geometrycznych.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Ulepszona obsługa znaczników dla metrologii

Jeśli twój przepływ pracy skanowania wymaga użycia obiektów referencyjnych do rejestracji danych, takich jak okrągłe znaczniki, kule lub szachownice, masz teraz lepszą ręczną kontrolę nad tymi obiektami w Artec Studio. Zobacz je w 3D jako część swojej przestrzeni roboczej, wybierz sfery lub okrągłe znaczniki do rejestracji, zmierz odległość między nimi, zidentyfikuj, które są nie na miejscu lub których brakuje, i wyklucz je z rejestracji. Ponadto można teraz zaimportować wiele referencyjnych chmur docelowych do obszaru roboczego i wybrać, które mają być używane do śledzenia.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Przyspiesz swoją inżynierię odwrotną

Usprawnij procesy projektowania i produkcji dzięki najnowszym niezbędnym narzędziom do inżynierii odwrotnej. Od operacji logicznych po pełną automatyczną konwersję skan-do-CAD kształtów swobodnych (z powierzchniami free-form) i organicznych.

 

Auto powierzchnie

Konwertuj złożone kształty organiczne na modele CAD jednym kliknięciem dzięki nowej funkcji Auto powierzchnia. Uprość inżynierię odwrotną złożonych geometrii i twórz referencyjne powierzchnie CAD dla dogłębnych przepływów pracy RE w oprogramowaniu CAD innych firm.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Operacje logiczne Boolean

Modyfikuj swoje modele za pomocą elementów i siatek CAD, korzystając ze standardowych operacji logicznych: sumy, odejmowania i przecięcia (części wspólnej). Buduj formy, twórz złożone kształty, dostosowuj siatki, aby realizować w pełni założenia projektowe i nie tylko.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Niezależne kształty CAD

Nowe funkcje umożliwiają łatwe tworzenie, zmianę rozmiaru i zmianę położenia prymitywnych brył (typu walec, stożek, kula, torus, prostopadłościan czy płaszczyzna) w dowolnej części siatki, w przeciwieństwie do poprzedniej wersji. Po prostu wybierz prymityw, który chcesz dodać, w tym nowy kształt prostopadłościanu i to wszystko – nie musisz określać wymaganego obszaru do dopasowania.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Więzy 2.0

W nowej wersji znacznie uproszczono pracę z wiązaniami prymitywów CAD. Artec Studio przechowuje teraz historię więzów i relacji określonych dla każdego prymitywu, dzięki czemu można je zapisywać, edytować i dopasowywać w dowolnym momencie – nawet poza panelem Konstruowanie. Ponadto pozwala na oparcie nowych ograniczeń na tych, które narzuciłeś w poprzednich sesjach.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Dzielenie siatki do druku 3D

Dla profesjonalistów wytwarzania przyrostowego przygotowanie siatek do drukowania 3D jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki nowej funkcji Podziel za pomocą płaszczyzny. Pozwala to na szybkie i precyzyjne rozbicie siatki na łatwe do zarządzania fragmenty za pomocą wstępnie dopasowanej płaszczyzny w celu dalszego drukowania 3D.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Ulepszony pędzel segmentów

Aktualizacja naszego najczęściej używanego narzędzia do zaznaczania oznacza, że możesz teraz dynamicznie zmieniać rozmiar wybranego regionu za pomocą suwaka Czułość segmentacji. Po prostu zaznacz obszar, w którym chcesz skonstruować prymityw CAD, i dostosuj stopień rozszerzenia obszaru za pomocą suwaka.

Oprogramowanie do skanerów 3D, Co nowego w Artec Studio 17

Udoskonal swoją teksturę modelu 3D pod kątem CGI – Oprogramowanie do skanerów 3D

Zupełnie nowy tryb przeglądania zdjęć, automatyczna segmentacja zdjęć i więcej aktualizacji dotyczących przepływu pracy skanowanie + teksturowanie zdjęć.

 

Praca ze zdjęciami jest teraz jeszcze lepsza dzięki ulepszeniom naszego algorytmu teksturowania zdjęć. Możesz teraz łatwo przeglądać zdjęcia zrobione na potrzeby teksturowania za pomocą nowego trybu przeglądania zdjęć i zobaczyć, jak pasują do tekstury. Usuń zdjęcia z defektami, prześwietleniem lub zdjęciami słabo oświetlonymi lub zrobionymi pod nieoptymalnym kątem i zobacz, jak wpływają na ostateczną teksturę. Dzięki nowemu algorytmowi obrazy są sortowane i rozdzielane na grupy: według rozmiaru, typu aparatu lub odległości ogniskowej, co pozwala na rejestrację ich osobno i wykorzystanie wszystkich zdjęć do teksturowania.

 

 

Przyspiesz cały przepływ pracy ze skanerami 3D

Szeroka gama ulepszeń interfejsu użytkownika i UX, które znacznie usprawnią skanowanie i przetwarzanie.

 

1,5x szybsza rekonstrukcja danych HD z Leo

Nasz najszybszy skaner 3D jest właśnie 1,5x szybszy, co pozwala znacznie szybciej uzyskać niezbędne dane 3D i skupić się na projektowaniu, inżynierii, inspekcji i innych ważnych zadaniach. Pobieranie danych HD dla skanera Leo jest teraz 1,5x szybsze dzięki najnowszej aktualizacji naszego zastrzeżonego algorytmu dla ostrych jak brzytwa i czystych skanów 3D.

 

Zoptymalizuj szybkość rekonstrukcji dla swojego GPU

Ten nowy dodatek pozwala przetestować kartę graficzną komputera i dostroić ustawienia trybu HD, aby jak najlepiej pasowały do twoich konkretnych specyfikacji. W rezultacie możesz spodziewać się znacznie szybszej rekonstrukcji danych HD z Twojego Leo lub Evy, niż przy domyślnych ustawieniach.

 

Usuń poprzez wybór obiektu

Twój proces edycji siatki jest teraz jeszcze szybszy dzięki nowemu trybowi wyboru gumki „Wybór obiektu”. Natychmiast usuń wszelkie niechciane elementy ze sceny, po prostu wybierając oddzielne części siatki i usuwając je.

 

Wyklucz wadliwe klatki z Łączenia

W naszym zaktualizowanym algorytmie przetwarzania skanowania wszelkie nieprawidłowo zarejestrowane klatki mogą zostać wykluczone z przetwarzania. Unikaj niechcianych obiektów i artefaktów w modelu oraz oszczędzaj czas na dalsze przetwarzanie końcowe i edycję siatki.

 

10% szybsze przetwarzanie, 30% mniej intensywnie obciążające pamięć

Dzięki naszej ostatniej aktualizacji algorytmu Łączenia przepływ pracy przetwarzania jest teraz o 10% szybszy i wymaga o 30% mniej pamięci RAM komputera.

 

Nowe narzędzie do wypełniania otworów

Zaktualizowany algorytm wypełniania otworów pozwala tworzyć gładkie łaty na brakujących obszarach modelu, a także robi to szybciej. Teraz będziesz mógł wybierać pomiędzy płaskimi i gładkimi typami wypełniania otworów, aby dokładniej odtworzyć brakujące powierzchnie.

 

Prześlij siatki do Artec Cloud

Prześlij bezpośrednio do Artec Cloud, aby łatwo udostępniać siatki utworzone w Artec Studio każdemu — nie jest wymagane konto Artec Cloud. Otrzymasz bezpośredni link do udostępniania wszystkiego w jednym miejscu — wszystko bez opuszczania projektu lub przełączania się między dwoma aplikacjami.

Szybko przywracaj niezapisane projekty

Jeśli z jakiegoś powodu Twój projekt Artec Studio ulegnie awarii, nie musisz się martwić. Oprogramowanie zasugeruje przywrócenie go przy następnym uruchomieniu, nawet jeśli masz niezapisane zmiany. Żadne dane nie zostaną utracone!

 

Dostosuj swoją przestrzeń roboczą

Skonfiguruj swoją osobistą przestrzeń roboczą Artec Studio, układając panele w układ, który najlepiej Ci odpowiada. Wszystkie panele można teraz odłączyć od głównego okna, dzięki czemu wystarczy kliknąć i przeciągnąć do dowolnej części obszaru roboczego.

 

Prześlij wiele projektów Artec Leo jednocześnie

Pracujesz z więcej niż jednym projektem Leo? Możesz teraz importować kilka projektów zeskanowanych za pomocą Artec Leo do Artec Studio, dzięki czemu możesz łatwo pracować i przełączać się między nimi w swojej przestrzeni roboczej.

Masz pytania? Napisz do nas!    Rozwiń