kabina skanowania 3D, Model 3D – shapie w parkach rozrywki
Skaner 3D Artec Space Spider
23 października 2017
kabina skanowania 3D, Model 3D – shapie w parkach rozrywki
Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii
24 października 2017

Model 3D – shapie w parkach rozrywki

kabina skanowania 3D, Model 3D – shapie w parkach rozrywki

Model 3D, czyli Shapify Booth w parkach rozrywki

Kabina Skanowania 3D wciąż znajduje się w w centrum uwagi w największych parkach rozrywki w USA oraz na światowych targach expo.

Błyskawiczne skanowanie 3D całego ciała za pośrednictwem Kabiny Skanowania 3D wzbudza ogromne zainteresowanie.  Shapify Booth okazała się hitem podczas największych międzynarodowych targów dla branży rozrywkowej. Targi te to IAAPA Expo 2015, które odbyły się w Orlando na Florydzie między 17 a 20 listopada 2015 r.

Możliwość tworzenia i udostępnienia na Facebooku modeli 3D to niesamowita okazja dla parków rozrywki.Gotowe do druku modele 3D przedstawiające  klientów znane są jako figurki shapies. To potężny generator zysków dla kompleksowych parków rozrywki, aquaparków, obiektów kinowych, muzeów oraz wielu innych licznie odwiedzanych miejsc rozrywki.

 

Branża rozrywkowa

nie ustaje w poszukiwaniu coraz to nowych, innowacyjnych rozwiązań. Mają one przyciągnąć tłumy chętnych, a tym samym zwiększyć zyski. Amerykańskie parki rozrywki coraz częściej sięgają po technologiczne rozwiązania spod znaku 3D.  Udostępnienie publice możliwości korzystania z najnowszych osiągnięć skanerów i drukarek, to świetny pomysł na biznes.

Okazuje się, że skanowanie ludzi nie jest wybitnie skomplikowanym procesem. Nie trwa też o wiele dłużej niż zrobienie błyskawicznego zdjęcia w budce hipermarketu. Modele 3D drukowane w postaci mini figurek wspaniale odwzorowują wygląd, sylwetkę oraz cechy szczególne. Nawet wyraz twarzy odzwierciedlony jest w najdrobniejszych szczegółach. Nic więc dziwnego, że popularność shapie rośnie! Jest to bowiem nowy, unikalny sposób, aby zachować wspomnienia z najszczęśliwszych momentów życia. Do takich momentów z pewnością możemy zaliczyć dni spędzone w parku rozrywki.

Spośród ponad 1000 wystawców obecnych na targach IAAPA, Artec jest jedną z niewielu firm przedstawionych w raporcie wideo dotyczącym show sporządzonym przez AttractionsMagazine.com. To jedyny magazyn w Orlando, który prezentuje wszystkie lokalne atrakcje turystyczne.

Jedna z prowadzących ten słynny vlog, Elisa Goldmana, poddała się procesowi skanowania 3D i otrzymała swój portret 3D czyli shapie.  Poniżej video relacja Andreja Vakulenko z Artec Group o tym jak powstają trójwymiarowe portrety potocznie zwane shapie.