, Najnowszy skaner 3D Artec Space Spider i oprogramowanie Artec Studio 10 już dostępne!
Zastosowanie skanera 3D w przemyśle
30 listopada 2013
, Najnowszy skaner 3D Artec Space Spider i oprogramowanie Artec Studio 10 już dostępne!
Gorąca oferta na skanery 3D Artec!
9 czerwca 2015

Najnowszy skaner 3D Artec Space Spider i oprogramowanie Artec Studio 10 już dostępne!

, Najnowszy skaner 3D Artec Space Spider i oprogramowanie Artec Studio 10 już dostępne!

Najnowszy skaner 3D Artec Space Spider i oprogramowanie Artec Studio 10 już dostępne!

Wspaniała wiadomość, a nawet podwójna wspaniała wiadomość – 27 kwietnia firma Artec zaprezentowała dwa nowe produkty: najnowocześniejszy skaner 3D Artec Space Spider, oparty na znanym już wysoce precyzyjnym skanerze 3D Artec Spider:

i długo oczekiwane oprogramowanie Artec Studio 10 z jeszcze szybszym i lepiej zautomatyzowanym wyrównaniem, przetwarzaniem danych oraz nowymi narzędziami do edycji skanów.

, Najnowszy skaner 3D Artec Space Spider i oprogramowanie Artec Studio 10 już dostępne!

Ultranowoczesny skaner 3D Space Spider powstał z inspiracji technologiami kosmicznymi

Nowy skaner 3D,  Artec Space Spider powstał z inspiracji przemysłem kosmicznym, który potrzebuje pewnych, precyzyjnych i łatwych w użyciu rozwiązań. Skanery wykortzystywane na statkach kosmicznych muszą być niezawodne. Aby spełnić te wymagania firma Artec opracowała skaner Space Spider, wyposażając go w intuicyjny system chłodzenia. Umożliwia to szybsze osiągnięcie optymalnej temperatury pracy i utrzymywanie stałej temperatury podczas całego procesu skanowania. Dzięki temu czas skanowania ulega istotnemu skróceniu przy zachowaniu maksymalnej precyzji, a co równie ważne: zbędna staje się kalibracja. 

Dzięki zastosowaniu niebieskiego światła LED, skaner Space Spider może skanować różnorodne obiekty o różnej wielkości, obiekty z ostrymi krawędziami, ruchomymi częściami i kolorowymi powierzchniami, w wysokiej rozdzielczości. Skanuje obiekty z dokładnością do 50 mikronów i rozdzielczością do 100 mikronów, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla użytkowników CAD oraz inżynierii odwrotnej.

Artec Space Spider stanowi doskonały duet z najnowszą wersją oprogramowania do skanowania 3D,  Artec Studio 10. To zaawansowany program, w którym zoptymalizowane algorytmy zapewniają najwyższą szybkość, dokładność i łatwość zbierania danych 3D  oraz ich edycji.

Nowe funkcje oprogramowania Artec Studio 10

Nowe i ulepszone funkcje Artec Studio 10 zapewniają użytkownikom efektywniejsza i sprawniejszą pracę. Przede wszystkim poprawiony algorytm rejestracji danych sprawia, że użytkownik nie straci kontroli nad pomiarem nawet wówczas, gdy skaner ulegnie wstrząsowi lub zmieni położenie. Skaner będzie mógł kontynuować przerwane skanowanie z dowolnego miejsca na modelu. Ponadto inteligentny algorytm Tracking Alignment Correction zidentyfikuje obszary trudne do skanowania i automatycznie wyrówna klatki już podczas procesu skanowania, co pozwoli zaoszczędzić czas na przetwarzanie danych po skanowaniu.

W nowej wersji Artec Studio przyśpieszono też wiele algorytmów. Przykładowo uproszczenie siatki jest teraz do 90% szybsze, a mapowanie tekstury jest pięć razy szybsze niż dotychczas! Edycja tekstury stała się łatwiejsza, brakujące dane tekstury są automatycznie przewidywane, powielane i wypełnione. Oprogramowanie umożliwia również automatyczne usuwanie markerów pozycjonujących, gdy stosuje się zestaw do fotogrametrii.

Artec Studio 10 wydano w dwóch wersjach: Professional i Ultimate, zgodnych ze wszystkimi skanerami Artec 3D. Wersja Professional jest dostępna jako licencja dożywotnia lub roczna, co zapewnia użytkownikom stały dostęp do najnowszych uaktualnień. Artec Studio 10 Ultimate to wersja powstała w oparciu o licencję roczną, a oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi skanerami Artec, jak również różnymi sensorami, w tym Kinect dla Windows V2, Intel (F200) i ASUS IVCAM Xtion.

Specjalne warunki aktualizacji programów są dostępne dla dotychczasowych klientów od teraz do 1 sierpnia 2015 roku. Szkoły i uczelnie korzystające ze starszej wersji oprogramowania  i / lub skanera Artec  otrzymują aktualizację do Artec Studio 10 bez żadnych dodatkowych kosztów, a  użytkownikom, którzy korzystają z Artec Studio do pracy z czujnikami typu Kinect, oferowane są zniżki na aktualizację.  Nowi użytkownicy mogą otrzymać 30-dniową wersję próbną Artec Studio 10 Ultimate z naszej strony.