, Artec Studio 9.2
Aplikacja Artec SkanApp dla Apple
7 czerwca 2016
, Artec Studio 9.2
Artec Eva
31 stycznia 2019

Artec Studio 9.2

, Artec Studio 9.2

Artec Studio 9.2

Jest już dostępna nowa wersja Artec Studio 9.2. – oprogramowania do ręcznych skanerów 3D Artec oraz Kinect’ów.
Dzięki nowej aktualizacji zostały dodane między innymi takie funkcje jak:

Dopasowanie płaszczyzn globalnego układu współrzędnych za pomocą trzech punktów.

Funkcja ta pozwala intuicyjnie dopasować układ współrzędnych do naszego modelu. Wystarczy wybrać oznaczenie płaszczyzny (np.: XOY) i zaznaczyć trzy punkty, które będą ją określały.

, Artec Studio 9.2

Wyłączenie lampy błyskowej.

Na pewne modele, na przykład eksponaty muzealne, jasne światło oddziałuje w sposób szkodliwy, dlatego też nie zaleca się ich skanowania przy użyciu jasnej lampy stroboskopowej. Zdarza się też, że obiekt skanowany zbyt mocno odbija światło i tekstura sczytywana przez skaner ulega zniekształceniu odcieni. W Artec Studio 9.2 można wyłączyć lampę stroboskopową podczas pobierania danych tekstury przez skaner, dzięki temu skanowanie muzealiów oraz obiektów o gładkiej powierzchni, nie stanowi już problemu.
Aby wynik skanowania i odwzorowania tekstury był zadowalający, wystarczy umieścić model w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Wszelkiego rodzaju efekty kompensacji koloru i odcieni, możemy uzyskać w oprogramowaniu, dzięki umieszczeniu nowych funkcji przy nakładaniu tekstury na model.

Usuwanie elementów i wygładzanie modelu.

W najnowszej wersji ulepszono narzędzia służące do kasowania zbędnych detali na naszym skanie. Połączono funkcje gumki i zasklepiania krawędzi, dzięki czemu podczas usuwania niepotrzebnych elementów zeskanowanego obiektu program może zamykać model. Umożliwia to jeszcze szybszą i wygodniejszą edycję niż dotychczas. Kolejną nowością w zakładce Edycja, jest usprawnienie funkcji wygładzania modelu, w której dodano nowe funkcjonalności.

, Artec Studio 9.2

Dopasowanie skanów.

Artec Studio w wersji 9.2 zawiera zupełnie przebudowane narzędzia do dopasowywania poszczególnych skanów – nie tylko usprawniono algorytm, ale także dodano nowe sposoby wiązania skanów ze sobą. Jedną z najciekawszych nowości jest na pewno przycisk Farciarza (I’m feeling lucky!). Dzięki niemu uruchomiony zostaje automatyczny algorytm dopasowania, co sprawia, że nawet skany modeli o bogatej geometrii i teksturze można połączyć używając jednego kliknięcia (w polskiej wersji: Jestem zadowolony!).

, Artec Studio 9.2

Nowy widok skanów.

Nowy skaner firmy Artec (Spider) wymusił umieszczenie w oprogramowaniu nowatorskiego trybu wyświetlania modeli w Artec Studio: „Bryły i punkty”. Dzięki niemu punkty szumowe wyświetlane są jako punkty (a nie jako trójkąty, jak to było do tej pory), a modele zbudowane z zamkniętych siatek trójkątów jako bryły. To nowe udogodnienie sprawia, iż dane są znacznie bardziej przejrzyste.

Redukcja szumów.

W bieżącej aktualizacji umieszczoną nową funkcję odszumiania skanów. Dzięki tej funkcji możemy uzyskać lepszą jakość modelu finalnego, poprawić wygląd i jakość modelu przed włączeniem algorytmów łączenia poszczególnych klatek w jedną siatkę trójkątów.

To tylko niektóre z nowości umieszczonych w nowym Artec Studio 9.2. Żeby dowiedzieć się więcej, pobierz nowe Artec Studio już dziś! Żeby pobrać Artec Studio kliknij tutaj. (Ten sam program obsługuje skanery firmy Artec, jak i skanery amatorskie jak: Kinect, Asus Xtion, itd.)

Uwaga!
Po zainstalowaniu Artec Studio 9.2, zostają podmienione wszystkie sterowniki oprogramowania firmy Artec, więc jeżeli używasz wersji 8 i będziesz chciał do niej wrócić, konieczne będzie przeinstalowanie programów Artec Studio i Artec Installation Center!


Uwaga!
Od wersji Artec Studio 9.2 w górę, nie będą już wspierane systemy 32-bitowe, co oznacza, że od wersji 9.2 w górę, wszystkie programy Artec Studio będą wydawane tylko na systemy 64-bitowe!