Czy można skanować 3D jedzenie?
Czy skanowanie 3D jedzenia jest możliwe?
Czy zastanawialiście się kiedyś, czy możliwe jest skanowanie 3D jedzenia, tak aby przenieść je w jak najbardziej realnej formie do świata online? Jeśli tak, ten wpis jest dla Was!
Jak najbardziej możliwe jest skanowanie 3D jedzenia!
Skaner 3D LEO idealnie sprawdza się przy skanowania jedzenie, ze względu na swoją mobilność. Jest to skaner 3D, który nie wymaga podłączenia do komputera. Posiada on kolorowy wyświetlacz, dzięki czemu od razu widoczny jest podgląd skanu! Wbudowana bateria oraz połączenie WiFi sprawiają, że osoba obsługująca skaner ma ogromną swobodę ruchów!
REALIZACJE
SKANOWANIE PIZZY
Zobaczcie efekty skanowania 3D pizzy za pomocą skaner 3D Space Spider, który idealnie nadaję się do szybkiego skanowania obiektów w wysokiej rozdzielczości. Konieczne w tym przypadku było zachowanie jak największej ilości detali pizzy oraz dodatków znajdujących się na niej. Najważniejszą zaletą skanera 3D Artec Space Spider jest to, że jest to ręczny skaner o bardzo dużej dokładności, przez co może oddać szczegóły, które widoczne są na jedzeniu. Nasi profesjonaliści pracowali przy wielu projektach i dokładnie widzą, w jaki sposób wykorzystać skaner oraz oprogramowanie do niego, aby uzyskać pożądane efekty.
Model 3D pizzy, o którym możecie przeczytać więcej tutaj został wykonany przy wykorzystaniu skanera 3D Space Spider . Pierwszym krokiem było skanowanie 3D, a następnie została ona przeniesiona do programu Artec Studio, gdzie nałożone zostały tekstury. Następnie nasza pizza została wykorzystana do animacji dla potrzeb jednej z sieci pizzerii.
Proces skanowania 3D pizzy za pomocą skanera 3D Space Spider
Sami zobaczcie, w jak realistyczni sposób pizza może zostać odwzorowana przy pomocy skanera 3D. Taka technologia jest coraz częściej wykorzystywana, zarówno do tworzenia animacji, filmów, reklam czy bajek, jak i w marketingu. Reklama od razu robi całkiem inne wrażenie, niż jakby była zrobiona w postaci filmu. Bardzo ciężko jest stworzyć tak realistyczny model pełnego detali obiektu bez wykorzystania skanerów 3D. Poniżej zobaczcie efekt pracy naszych specjalistów, którzy od lat pracują przy tworzeniu skanów 3D na potrzeby bardzo różnych branż.
Efekt końcowy skanowanej pizzy
Skanowanie 3D grzyba
Ten grzyb pleurotus eryngii był bardzo łatwy do zeskanowania ze względu na jego wielkość i grubość. Widok matcap tego modelu pozwala docenić szczegóły pod czapką i cienką część łuszczącej się skóry na łodydze. Skaner 3D Space Spider doskonale uchwycił złożony, kropkowany wzór na górze czapki, a różnorodność brązów, opalenizny i bieli obecnych na skrzela została żywo przeniesiona do tego wysoce realistycznego kolorowego modelu 3D. Wszystkie nacięcia, wgniecenia, wybrzuszenia i nierówności oryginalnego grzyba są obecne w tym modelu 3D.
Skanowanie 3D kiści winogron w celu zwalczania choroby winorośli
Naukowcy z Instytutu Hodowli Winorośli Geilweilerhof i Uniwersytetu w Bonn połączyli siły w badaniach, aby opracować innowacyjną metodę analizy opartą na obrazie, które pomogą w ograniczeniu gnicia pęczków i usprawnieniu selekcji winorośli do celów hodowlanych. Kluczowe w ich podejściu był własny skaner 3D Space Spider firmy Artec 3D. Podczas eksperymentu naukowcy odkryli, że użycie Space Spidera do tworzenia wizualizacji kiści winogron może znacznie przyspieszyć statystyczną ocenę cech roślin w porównaniu z istniejącymi metodami. Oparty na technologii niebieskiego światła strukturalnego LED, Artec Space Spider to przyjazne dla użytkownika, szybkie i wydajne urządzenie skanujące 3D, które generuje bogate obrazy cyfrowe o wysokiej rozdzielczości. Używany w wielu branżach, może rejestrować szeroką gamę złożonych geometrii, tekstur i kolorów z dokładnością punktu 3D do 0,05 mm.
Kiście winogron wykorzystane w tym badaniu do zbierania danych i ekstrakcji parametrów
Dlaczego tak ważna jest ochrona winogron? Po pierwsze, fizyczny skład winorośli jest bardzo złożony i zróżnicowany. Wymaga to od hodowców winogron skrupulatnego zwracania uwagi na pozornie niezauważalne cechy fizyczne, które są zakorzenione w unikalnej strukturze genetycznej każdej winorośli. Po drugie, biorąc pod uwagę „mozaikowy” skład winorośli, pojedyncza kiść może generować ogromne ilości danych, zawierających szczegółowe informacje, takie jak ilość, rozmiar i wiek winogron. Międzynarodowa Organizacja ds. Winorośli i Wina publikuje nawet system punktowy klasyfikacji morfologii winorośli na podstawie zestawu cech. Niemniej jednak tego rodzaju metoda oparta na wynikach wymaga nieproporcjonalnej ilości czasu i zasobów ludzkich. A być może najmniej pożądane ze wszystkich jest to, że dane, które generuje, są ostatecznie subiektywne i mogą zawierać wiele błędów.
Natomiast Space Spider oferuje dużo bardziej efektywne i obiektywne podejście do oceny architektury winorośli. W laboratorium naukowcy biorący udział w badaniu wykorzystali Space Spidera do uchwycenia obrazów 10 winogron stołowych. Proces skanowania wykonano 10 razy przy różnych prędkościach obrotowych. Umożliwiło to naukowcom sprawdzenie dokładności danych wyjściowych Space Spidera, ponieważ różne prędkości rotacji generowałyby różne gęstości punktów. Kiedy Space Spider zakończył odtwarzanie chmury punktów 3D z kiści, naukowcy postanowili przeanalizować dane za pomocą 3D-Bunch-Tool, aplikacji zaprojektowanej do wydobywania informacji o kiściach winogron, takich jak wielkość i ilość jagód. Narzędzie 3D-Bunch, znane również jako „3D-BT”, opiera się na zmodyfikowanym algorytmie. . Cyfrową wizualizację kiści winogron można następnie dostosować na etapie finalizacji.
Efekty skanowania 3D i porównywania winorośli
Dodatkowa zaleta lekkiej i mobilnej konstrukcji Space Spidera oznacza, że można go stosować w praktycznie każdym środowisku i formatach badawczych, w tym w badaniach terenowych. Rzeczywiście, naukowcy widzą wielką nadzieję w wykorzystaniu tych metod opartych na obrazach w badaniach terenowych, w szczególności w celu przeprowadzenia ocen porównawczych najróżniejszych rodzajów życia roślinnego. Opierając się na rozwiązaniach do skanowania 3D, takich jak skaner 3D Space Spider, naukowcy mogą również śledzić i monitorować rozwój winorośli w różnych warunkach środowiskowych przez dłuższy czas. W przypadku plantatorów winorośli ta metoda skanowania 3D umożliwia dokonywanie bardziej rozsądnych wyborów w zakresie selekcji i hodowli winorośli. Dzięki niemu mogą zwiększyć plony, podejmując aktywne, zapobiegawcze środki zapobiegające chorobom grzybiczym. Wystarczy zastosować rozwiązania obrazowania 3D XXI wieku do tysiącletniej nauki o uprawie winorośli.
Skanowanie 3D owoców na potrzeby scenografii
Kolejnym aspektem, w którym mogą zostać wykorzystane skanery 3D jest scenografia. Przy ich pomocy można odtworzyć niemalże identyczne owoce, warzywa czy jedzenie jak to prawdziwe. W połączeniu skanera 3D wraz z drukiem 3D można stworzyć realistyczne repliki, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie, nie popsują się, nie stracą koloru, nie będzie się z nich wydobywał brzydki zapach ani nie zapleśnieją. W scenografii bardzo ważne są wielorazowe elementy ze względy na czas potrzeby do przygotowania scenografii. Zobaczcie sami efekty skanowania 3D i drukowania 3D. Zrobienie takiego skanuj zajmuje kilka minut.
Jabłka wydrukowane na drukarce 3D
SKANERY DO SKANOWANIA 3D JEDZENIA
CAŁKOWTA MOBILNOŚĆ
Korzystając ze skanera ręcznego Artec Leo użytkownik ma możliwość wykonywania skanowania 3D na rozmaitych obiektach. Spisze się on doskonale zarówno podczas skanowania detali wnętrz oraz zewnętrznych fasad budynku. Dzięki mobilności użytkownik ma od razu na ekranie skanera dostęp do efektów pracy.
WYCHWYTYWANIE GEOMETRII I ŚLEDZENIE FAKTURY
Jak w przypadku wszystkich skanerów 3D Artec, również podczas używania skanera 3D Leo nie ma potrzeby używania znaczników, ponieważ zastosowano w nim zaawansowaną technologię wychwytywania geometrii oraz śledzenia faktury modelu, a skomplikowane obiekty można zeskanować w technologii HDR.
NIESAMOWITA DOKŁADNOŚĆ
Artec Spider skanuje z dokładnością do 50 i rozdzielczością do 100 mikronów, dzięki czemu jest bardzo efektywny podczas digitalizacji obiektów o małej wielkości ze skomplikowanymi szczegółami i ostrymi krawędziami.
SZYBKIE SKANOWANIE 7,5 KL./S
Wysoka dokładność nie musi być czasochłonna. Artec Spider Spider skanuje aż do miliona punktów na sekundę!
POZOSTAŁE SKANERY
Skaner 3D Eva Lite jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują urządzenia, o parametrach, które można określić krótkim opisem – profesjonalny, tani skaner 3D. Eva Lite to siostrzana […]
Laserowy skaner 3D, dalekiego zasięgu o wysokiej dokładności pomiaru. Idealny do skanowania wielkich obiektów. Zasięg tego profesjonalnego skanera 3D, wykorzystującego rozwiązanie LIDAR wynosi 110m.
Artec Space Spider to doskonały ręczny skaner 3D do aplikacji CAD. Znajduje on zastosowanie w sektorach takich jak inżynieria odwrotna, projektowanie produktu, kontrola jakości i produkcja […]
Skanowanie rozpoczyna się po umieszczeniu skanowanego obiektu na okrągłej platformie, a zadaniem operatora jest wybór którejś z inteligentnych ścieżek skanowania.
Artec Leo to profesjonalny, inteligentny skaner 3D z wbudowanym wyświetlaczem, dzięki któremu możesz obejrzeć skanowany produkt bez konieczności podłączania do komputera! Wygoda użytkowania Artec 3D Leo […]
MASZ PYTANIA?
ul. Jakobinów 23,
02-240 Warszawa Włochy
tel./fax. +48 22 846 21 50
info@3dm.pl
+48 22 846 21 50 wew. 205 – 209