GEOMAGIC, GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości
Skanery 3D Artec w służbie polskiej archeologii – badania w Machu Picchu
15 listopada 2013
GEOMAGIC, GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości
Zastosowanie skanera 3D w przemyśle
30 listopada 2013

GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości

GEOMAGIC, GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości

Geomagic DESIGN X – program do skanerów 3D

Projektowanie 3D na podstawie skanów 3D

Geomagic Design X (dawniej Rapidform XOR) jest jedynym oprogramowaniem do inżynierii odwrotnej, który łączy w sobie program typu CAD z drzewem operacji z przetwarzaniem danych skanowania 3D, dzięki czemu można tworzyć edytowalne modele bryłowe zgodne z popularnymi programami CAD.

Cechy Geomagic Design X

  • Tworzenie modeli CAD z drzewem operacji wczytywanym przez popularne programy CAD
  • Konwersja do preferowanego formatu pliku, w tym SolidWorks, Creo, NX, Inventor, AutoCAD, CATIA i innych
  • Chmury punktów, siatki trójkątów, powierzchnie oraz modelowanie bryłowe – wszystko w jednej aplikacji
  • W niezależnym badaniu nazwany „jedynym możliwym wyborem” dla parametrycznej inżynierii odwrotnej

Geomagic Design X

to najbardziej uniwersalny i funkcjonalny program przeznaczony do realizacji projektów inżynierii odwrotnej.  Geomagic Design X łączy informacje z projektu CAD z danymi uzyskanymi w wyniku skanowania 3D i przetworzonymi. W oparciu o funkcje Geomagic można tworzyć edytowalne stałe modele kompatybilne z Twoim oprogramowaniem CAD.

Elastyczne projektowanie 3D

Geomagic Design X to program zaprojektowany specjalnie do przetwarzania danych uzyskanych wprocesie wysokiej jakości skanowania 3D. W oparciu o przetworzone dane powstają modele CAD.

Doskonałe efekty pracy w programie Geomagic osiągamy dzięki połączeniu automatycznie wygenerowanego modelu bryłowego z wybitnie dokładnymi powierzchniami, wiernie dopasowanymi do organicznych skanów 3D, edytowalnej siatki i przetwarzania w chmurze punktów. Geomagic Design X umożliwia skanowanie i odtworzanie niemalże wszystkich gotowych do produkcji wzorów.

GEOMAGIC, GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości
GEOMAGIC, GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości

Środowisko CAD dostosowane do potrzeb projektanta

W łatwy sposób można włączyć opcję skanowania 3D do regularnego procesu projektowania. Dzięki temu praca nabierze tempa i będzie bardziej efektywna.  Geomagic Design X uzupełnia cały ekosystem projektowania, z możliwością pracy w SolidWorks®, Siemens NX®, Solid Edge, Autodesk Inventor®, PTC Pro / Creo® i ENGINEER®.

Przyśpieszenie terminu wprowadzenia produktu na rynek

Skrócenie czasu od pomysłu do realizacji projektu oraz szybkie wprowadzenie gotowego produktu na rynek – to marzenie większości współczesnych przedsiębiorców. Tworzenie prototypu od zera począwszy od ręcznego dokonywania pomiarów, rysowania modeli, oddzielnie szkicowanie poszczególnych elementów jest żmudną i czasochłonną pracą.

Geomagic daje możliwość stworzenia prototypu w wyniku skanowania 3D istniejących części i powiązania obiektów przy użyciu odpowiednich narzędzi programu CAD. Dzięki wykorzystaniu skanerów 3D i oprogramowania Geomagic i CAD oszczędzamy czas i przyśpieszamy moment wprowadzenia gotowego produktu na rynek.

GEOMAGIC, GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości
GEOMAGIC, GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości

Zwiększenie możliwości projektowania 3D

Zamiast rozpoczynać pracę przy pustym ekranie, można zacząć projektowanie od skorzystania z danych pochodzących realnych obiektów.

Geomagic Design X to prosty sposób na tworzenie edytowalnych modeli w oparciu o dane uzyskane ze skanera 3D dzięki funkcjom programu CAD. Przetworzone dane zostaną włączone do istniejącego zamysłu projektowania inżynieryjnego.

Dokonanie niemożliwego

Tworzenia produktów, które nie zostaną zaprojektowane bez użycia inżynierii odwrotnej, projektowanie niestandardowych części wymagających idealnego dopasowania do ludzkiego ciała, budowanie elementów, które doskonale integrują się z istniejącymi produktami, odtwarzanie złożonej geometrii, której nie można zmierzyć w inny sposób – to możliwe tylko przy pomocy  nowoczesnych rozwiązań 3D.