skanowanie, Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii i bez tekstury
NOWOŚĆ! Skaner 3D Artec LEO
14 marca 2017
skanowanie, Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii i bez tekstury
Artec Studio
13 października 2017

Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii i bez tekstury

skanowanie, Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii i bez tekstury

Skanowanie obiektów o powtarzalnej geometrii, bez tekstury

Skanery 3D marki Artec często używane są do skanowania części, które mają powtarzalną geometrię i nie mają tekstury, takie jak przekładnie i turbiny. Oto dwie proste wskazówki, które uczynią skanowanie tego typu obiektów tak łatwe, że można to zrobić nawet podczas spaceru w parku.

Użyj odpowiedniego tła

Aby rozpocząć skanowanie 3D, powinieneś umieścić obiekt na powierzchni o bogatej fakturze, na przykład na arkuszu papieru z nadrukowanym nań lub odręcznie napisanym tekstem. Dopóki zachowasz tło w polu widzenia skanera, że nie będziesz mieć problemu ze śledzeniem tekstury lub całościowej rejestracji.

Tekst w tle może również poprawić dokładność skanu 3D – pamiętaj tylko, aby uchwycić tekst na tylu klatkach, na ilu to tylko możliwe.

Ponadto, upewnij się, że tło nie jest zbyt jasne, a tekst jest wyraźnie widoczny. Jeśli tak nie jest, należy przesunąć w odpowiednią suwak i dostroić jasność.

Dodaj teksturę

Jeśli obiekt jest zbyt duży, aby zmieścić teksturę tła w polu widzenia, dodatkowo dodaj teksturę. Skaner potrafi rozróżnić kolory, aby określić krawędzie skanowanego obiektu.

Aby skaner mógł łatwiej rozpoznać zalecamy zaznaczenie obiekt za pomocą kilku cyfr, liter lub krzyżyków. Główną zaletą tej metody jest to, że można ją stosować do przedmiotów o dowolnych rozmiarach, nawet do kilku metrów. Wystarczy upewnić się, że w każdej klatce znajduje się jedna unikalna tekstura.

Jeśli nie można narysować czegoś na obiekcie, należy posłużyć się taśmą maskującą. To proste, wystarczy zaznaczyć dany obszar: można to zrobić przyklejając taśmę do każdej powierzchni. Taśma nie pozostawia lepkiej warstwy po usunięciu.

 

skanowanie, Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii i bez tekstury

Precyzyjne skanowanie 3D umożliwią Ci przenośne skanery marki Artec! Za pomocą skanerów 3D Eva i Spider dotrzesz w każde najbardziej niedostępne miejsce i zrobisz dokładny skan 3D, który będzie podstawą do przygotowania projektu. W wyniku procesu skanowani powstanie model 3D, którzy możesz w dowolny sposób opracować i dostosować do własnych potrzeb.

3D Master oferuje usługi skanowania 3D zgodnie z wytycznymi Klientów. Prowadzimy precyzyjne pomiary metodą bezdotykową bez ryzyka uszkodzenia skanowanych przedmiotów. Potrafimy skanować obiekty różnej wielkości, obiekty o złożonej budowie i strukturze i skomplikowanych detalach.