Artec Studio. Program do skanowania 3D i przetwarzania danych.

Artec Studio

artec studio

Artec Studio

Program do profesjonalnego skanowania 3D i przetwarzania danych.

Artec Studio to uznane oprogramowanie do zaawansowanego skanowania 3D i przetwarzania danych. Obecnie producent postawił na większą produktywność i szybsze przetwarzanie skanów 3D z zachowaniem najwyższego stopnia dokładności. Program Artec Studio zawiera najbardziej zaawansowane algorytmy danych 3D, które zapewniają dużą precyzję w wynikach, a jednocześnie sprawiają, że skanowanie 3D jest intuicyjne i przyjazne dla użytkownika.

artec studio

Najważniejsze cechy Artec Studio

Ogromne ilości danych? Cała naprzód!

Dzięki mocy Artec Studio 13 użytkownicy mogą teraz tworzyć, edytować i przetwarzać nawet duże i bardzo szczegółowe dane 3D z łatwością. Rozmiar obiektu oraz jego rozdzielczość nie jest barierą. Nawet 500 milionów wielokątów w skanach 3D hali produkcyjnej nie stanowi problemu dla oprogramowania. Skanuj duże obiekty lub obszary za pomocą Artec Ray, Leo lub Eva, a nawet dodawaj skomplikowane szczegóły z Space Spider dla maksymalnej rozdzielczości – Artec Studio 13 jest wystarczająco potężne na wszystkie te operacje.

Podgląd X-Ray

Artec Studio 13 oferuje zupełnie nowe rozwiązanie do sprawdzania surowych skanów. Tryb X-Ray prześwietla obszary o wysokiej gęstości punktów i sprawia, że dane są półprzezroczyste. To wspaniałe nowe narzędzie, które jeszcze bardziej ułatwia pracę ze złożoną i sprawdza możliwe dziury lub niewspółosiowości.

Indywidualne ustawienia Globalnej Rejestracji

Użytkownicy mają teraz pełną kontrolą nad szybkością i jakością globalnej rejestracji. Chcesz, aby Twój model 3D był gotowy w rekordowo niskim czasie? Czy próbujesz zarejestrować zestaw skomplikowanych skanów o mało zróżnicowanej geometrii lub słabych cechach tekstury? Teraz możesz kontrolować równowagę prędkości/jakości, określając liczbę kluczowych klatek, typ funkcji i promień wyszukiwania według cech dokładnie odpowiadających Twoim potrzebom.

Pełne wsparcie dla Artec Ray i Artec Leo

Wszystkie narzędzia w Artec Studio 13 zostały przerobione i ulepszone w celu obsługi dużych zbiorów danych od naszych nowych skanerów, Artec Leo i Artec Ray.

Nowością w Artec Studio jest interfejs użytkownika dla Raya z szeroką gamą narzędzi do dalekosiężnego skanowania laserowego. Można na przykład utworzyć szybki podgląd 2D otaczającego obszaru, łatwo wybrać sekcję do skanowania 3D i dokładnie oszacować czas skanowania. Artec Studio obsługuje również sfery i znaczniki (szachownice) pomocne w metrologii

Pełna funkcjonalność eksportu przekrojów DXF dla CAD

Teraz możesz łatwo tworzyć przekroje DXF dowolnego modelu 3D w Artec Studio 13 i eksportować nawet niezamknięte kontury do oprogramowania CAD, takiego jak Geomagic Design X lub ZW3D.

Import/Eksport chmury punktów

Możesz teraz zaimportować pliki BTX do Artec Studio 13, a także zapisywać i eksportować dane z Artec Ray, chmury punktów w formatach PTX i BTX, jednym kliknięciem. Jest to idealne rozwiązanie do pracy nad takimi plikami w oprogramowaniu takim jak Geomagic Design X.

250 % większa wydajność algorytmu globalnej rejestracji!

Niezbędny krok w przetwarzaniu danych 3D, globalna rejestracja, jest teraz bardziej efektywna niż kiedykolwiek. Ulepszone narzędzie może z powodzeniem przeliczyć nawet o 250% więcej pojedynczych obiektów, nawet przy mało korzystnych warunkach skanowania.

Artec Studio globalna rejestracja
Artec Studio rejestracja skanów

Artec Studio

„Oprogramowanie Artec Studio sprawiło, ze praca ze skanerem stała się jeszcze wygodniejsza. Szybkość, kompatybilność z tabletem i możliwość ustawienia autopilota zapewniają wysoką efektywność pracy przy jej niewielkim nakładzie.”

Jakub, Dział Skanowania i Projektów 3D

Wersja testowa Artec Studio

Nasze programy można bezpłatnie przetestować. Jeśli chcesz otrzymać możliwość bezpłatnego testowania, wystarczy że wypełnisz formularz kontaktowy. Link do  pobrania programu zostanie przesłany na wskazany adres mailowy. Po wykorzystaniu limitu czasu przeznaczonego na bezpłatne testowanie programu, wystarczy skontaktować się z działem handlowym aby dowiedzieć się w jaki sposób kontynuować użytkowanie programu.

Wypróbuj nasze oprogramowanie lub umów się na prezentację skanerów 3D.Rozwiń