artec studio, Artec Studio
Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii i bez tekstury
9 listopada 2015
artec studio, Artec Studio
Projekt „Pomocna dłoń 3D”
14 grudnia 2015

Artec Studio

artec studio, Artec Studio

Oprogramowanie do skanerów 3D

Uznane w branży oprogramowanie do profesjonalnego skanowania 3D i przetwarzania danych

Artec Studio to uznane oprogramowanie do zaawansowanego skanowania 3D i przetwarzania danych. Obecnie producent postawił na większą produktywność i szybsze przetwarzanie skanów 3D z zachowaniem najwyższego stopnia dokładności. Program Artec Studio zawiera najbardziej zaawansowane algorytmy danych 3D, które zapewniają dużą precyzję w wynikach, a jednocześnie sprawiają, że skanowanie 3D jest intuicyjne i przyjazne dla użytkownika.

artec studio, Artec Studio

UNIKALNE FUNKCJE PROGRAMU ARTEC STUDIO

DOKŁADNE MODELOWANIE 3D nigdy nie było tak proste

Artec Studio –  Funkcja Autopilota

Zaawansowany tryb, który prowadzi użytkowników przez skanowanie 3D i przetwarzanie danych w kilku prostych krokach. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących zeskanowanego obiektu, a zaawansowane oprogramowanie do obrazowania 3D firmy Artec wybierze najbardziej efektywne algorytmy 3D dla Twoich danych i opracuje precyzyjny model gotowy do użycia.

KLUCZOWE CECHY

Wysoka precyzja

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Autopilota ze względu na łatwość obsługi czy tryb ręczny zapewniający pełną kontrolę i elastyczność, Artec Studio nigdy nie traci na precyzji. Oprogramowanie zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do osiągnięcia wysokiej dokładności.

 

Kontrola jakości oszczędzająca czas

Od teraz, szybkie pomiary i analiza siatki trójkątów do modelu CAD jest dostępna w Artec Studio! Modele uzyskane w Artec Studio są również w pełni kompatybilne z Geomagic Control X, które jest najbardziej zaawansowanym oprogramowaniem do zaawansowanej kontroli jakości.

Skanowanie do CAD

Przyspiesz prace inżynieryjne, dopasowując prymitywy do modelu 3D i precyzyjnie ustawiając go. Eksportuj pliki STEP bezpośrednio do SOLIDWORKS lub złożone siatki do Design X lub Geomagic dla SOLIDWORKS

Kolory, których szukasz

Wykorzystaj wachlarz zaawansowanych, automatycznych narzędzi dostępnych w Artec Studio, w tym ulepszonego odwzorowania kolorów i automatycznego usuwania odblasków z modeli. Twórz dzięki temu modele 3D o żywych kolorach w pełni przygotowane do druku 3D i CGI.

Stworzony z myślą o szybkości

Artec Studio zawsze było tworzone z myślą o szybkości. Posiada najnowocześniejsze, potężne algorytmy do przetwarzania danych w kilka sekund.

Twórz i przetwarzaj ogromne zbiory danych

Wyobraź sobie oprogramowanie tak potężne, że możesz pracować z zestawami danych zawierającymi do 500 milionów wielokątów. Artec Studio doskonale sprawdza się przy skanowaniu dużych obiektów i tworzeniu modeli 3D w maksymalnej rozdzielczości.

ŁATWE SKANOWANIE W ARTEC STUDIO

Najbardziej zaawansowane oprogramowanie skanowania i przetwarzania danych 3D ma kluczowe znaczenie dla płynnej i efektywnej pracy. Program dosłownie kontroluje w jaki sposób i z jakim poziomem precyzji skaner przechwytuje dane. Artec Studio jest wyposażone w najbardziej zaawansowane algorytmy i funkcje, zapewniające wysoką precyzję otrzymanych wyników, a jednocześnie sprawiają, że skanowanie 3D jest intuicyjne i przyjazne dla użytkownika.

Skanowanie w Artec Studio jest jeszcze prostsze dzięki funkcji ‘pokazywania kolorów odległości’. Jest to opcja, która ułatwi Ci utrzymanie pozycji skanera w odpowiedniej odległości od skanowanego obiektu, wizualizując na ekranie w czasie rzeczywistym przechwycone dane 3D na zielono. Gdy przesuniesz skaner za blisko skanowanego obiektu, dane na ekranie zmieniają kolor na czerwony, gdy jesteś za daleko – przechodzą w kolor niebieski. Zachowaj zielony kolor przechwytywanych danych aby mieć pewność, że uzyskasz najlepsze wyniki.

Najbardziej zaawansowane algorytmy do szybkiego i intuicyjnego skanowania

 • Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowania obiektu do skanowania, wystarczy podłączyć skaner, skierować skaner 3D na obiekty i rozpocząć skanowanie!
 • Najlepsze w swojej klasie algorytmy śledzenia tekstury i geometrii zapewniające najszybsze i najbardziej płynne skanowanie.
 • Automatyczna kontynuacja pozwala zatrzymać skanowanie, a następnie natychmiast wznowić od miejsca, w którym zostało przerwane.
 • Intuicyjne algorytmy do łatwego skanowania czarnych, błyszczących lub niewielkich obiektów.
 • Inteligentne usuwanie bazy automatycznie odcina od modelu podstawę, na której się znajduje, nawet jeśli ta powierzchnia jest zakrzywiona. Dzięki temu pozostają tylko potrzebne dane, bez konieczności ich dalszego ‘czyszczenia’.

Nawet nowi użytkownicy poradzą sobie ze skanować 3D czarnych, błyszczących lub drobnych obiektów

Artec Studio 15 analizuje powierzchnię obiektu i automatycznie dostosowuje czułość skanera, aby wychwycić nawet trudne obszary do skanowania 3D. W rezultacie nawet nowi użytkownicy mogą z łatwością zdigitalizować czarne, błyszczące przedmioty lub nawet włosy!

 

Skanuj na komputerze Mac

Oprócz instalacji Artec Studio przez Bootcamp, użytkownicy komputerów Mac mogą również wykonywać wysokiej jakości, dokładne skany za pomocą naszej bezpłatnej, samodzielnej aplikacji ScanApp. Zarówno nowi, jak i doświadczeni użytkownicy docenią łatwy sposób skanowania, a także przejrzysty, ergonomiczny interfejs. Użytkownicy mogą wykonać podstawowe przetwarzanie modelu w ScanApp, a następnie wyeksportować wyniki do bardziej szczegółowego przetwarzania w Artec Studio na komputerze z systemem Windows lub Mac za pomocą Bootcamp.

Szybkie, zautomatyzowane przetwarzanie

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę ze skanowaniem 3D i potrzebujesz wskazówek krok po kroku w przetwarzaniu danych, czy też jesteś doświadczonym użytkownikiem pragnącym przyspieszyć swoją pracę; nowe, przełomowe funkcje automatycznej obróbki danych w Artec Studio zaoferują Ci szersze możliwości i wyznaczą nowe horyzonty.

Tryb autopilota: bezkompromisowa precyzja

Korzystając z funkcji Autopilota Artec Studio 15, wykonaj cztery proste kroki, do uzyskania dokładnego, zamkniętego modelu w pełni przygotowanego do wydruku 3D, animacji 3D lub procesu inżynierii odwrotnej:

 • KROK 1: Odpowiedz na kilka prostych pytań dotyczących skanowanego obiektu oraz rodzaju modelu 3D, którego potrzebujesz
 • KROK 2: Usuń niechciane zeskanowane dane
 • KROK 3: Automatycznie wyrównaj dane jednym kliknięciem
 • KROK 4: Autopilot dobierze najlepsze algorytmy przetwarzania do Twoich danych
 • WYNIK: Precyzyjny model 3D

Autopilot automatycznie dobiera optymalne algorytmy przetwarzania zebranych danych dla zeskanowanego obiektu, aby osiągnąć najlepszy możliwy rezultat końcowy

W pełni zautomatyzowany proces przetwarzania danych

Autopilot, to Idealna funkcja dla początkujących oraz znakomita oszczędność czasu dla zaawansowanych użytkowników.

Tryb ręczny

Kontrolowane, elastyczne przetwarzanie z zapierającą dech w piersiach szybkością Artec Studio oferuje również szeroką gamę narzędzi do ręcznego przetwarzania modelu 3D, zapewniając pełną kontrolę nad danymi. Zawiera wiele funkcji, które usprawniają przepływ pracy, dzięki czemu osiąganie potrzebnych wyników jest jeszcze szybsze.

Tryb HD w Artec Studio

Pierwsza w branży technologia skanowania oparta na sztucznej inteligencji zapewniająca niezwykle ostre, czyste i bogate w szczegóły skany. Dzięki neuronowemu silnikowi sztucznej inteligencji (AI) Artec 3D uzyskasz oszałamiające, ostre skany 3D o rozdzielczości do 0,2 mm.

Najnowsza technologia pomaga uchwycić mniejsze, cieńsze elementy za pomocą skanera 3D w jakości HD i przy minimalnym szumie. Również krawędzie, jak i trudno dostępne obszary skanowane są z dużo lepszym efektem, ponieważ są rekonstruowane z każdym szczegółem, zapewniając pełną geometrię powierzchni.

Chwyć skaner i skanuj ciemne lub błyszczące powierzchnie w wysokiej rozdzielczości, w ich oryginalnym kształcie i bez dodatkowych czynności. Z trybem HD jest to dużo prostsze niż do tej pory!

Dzięki silnikowi sztucznej inteligencji AI Artec, niewielki lub nawet brak szumów w surowych danych prowadzi do czystszego przetwarzania danych i oszczędności czasu na ostateczny model 3D.

Notorycznie trudne do zeskanowania, włosy są uchwycone dokładniej niż kiedykolwiek w trybie HD. Spodziewaj się większej geometrii krótkich włosów i uchwyconych osobnych pasm.

W zależności od wykonywanej pracy i potrzebnych danych możesz teraz łatwo przełączyć się z podstawowego trybu skanowania SD na zupełnie nowy HD, aby uzyskać dodatkowy poziom rozdzielczości i jakości skanera.

Dzięki temu samemu skanerowi większe możliwości dostosowania dokładnie tego, czego potrzebujesz, są na wyciągnięcie ręki. Jeśli masz mało czasu lub nie potrzebujesz dokładnej geometrii, skanujesz na zewnątrz lub masz ograniczone zasilanie z baterii, tryb SD umożliwi Ci pracę. Jednak dzięki nowemu trybowi HD Twój Artec Eva lub Leo może zostać natychmiast zmieniony w znacznie mocniejszy i wszechstronny skaner 3D, przechwytujący drobne szczegóły i trudne zakamarki w krótszym czasie i z doskonałą geometrią.

 

Zobacz projekt wykonany w Artec Studio 15 i dowiedz się więcej klikając na przycisk poniżej!

Inteligentne usuwanie podstawy

Automatycznie usuń bazę, na której zeskanowano obiekt. Nie ma potrzeby ręcznego usuwania tego stołu, podstawy lub podłogi!

Szybkie i dokładne wyrównanie skanów

Automatyczne wyrównanie pomaga w szybkim i łatwym przetwarzaniu danych. Teraz już 95% obiektów można wyrównać jednym kliknięciem z zachowaniem wysokiej dokładności

Proces trwa kilka sekund

Oszczędź minuty na przetwarzaniu małych obiektów, godziny na większych projektach!

Zastosuj teksturę z prędkością błyskawicy

Dodaj wysokiej jakości teksturę do swojego modelu w mgnieniu oka!

Uprość swoją siatkę w mgnieniu oka

Zoptymalizuj rozmiar pliku końcowego, zmniejszając liczbę wielokątów z milionów do tysięcy przy zachowaniu wysokiej jakości siatki.

Wersja testowa Artec Studio

Nasze programy można bezpłatnie przetestować. Jeśli chcesz otrzymać możliwość bezpłatnego testowania, wystarczy że wypełnisz formularz kontaktowy. Link do  pobrania programu zostanie przesłany na wskazany adres mailowy. Po wykorzystaniu limitu czasu przeznaczonego na bezpłatne testowanie programu, wystarczy skontaktować się z działem handlowym aby dowiedzieć się w jaki sposób kontynuować użytkowanie programu.

Wypróbuj nasze oprogramowanie lub umów się na prezentację skanerów 3D.  Rozwiń

  Artec Studio

  „Oprogramowanie Artec Studio sprawiło, ze praca ze skanerem stała się jeszcze wygodniejsza. Szybkość, kompatybilność z tabletem i możliwość ustawienia autopilota zapewniają wysoką efektywność pracy przy jej niewielkim nakładzie.”

  Jakub, Dział Skanowania i Projektów 3D

  MASZ PYTANIA?

  artec studio, Artec Studio
  Biuro Obsługi Klienta
  ul. Jakobinów 23,
  02-240 Warszawa Włochy
  tel./fax. +48 22 846 21 50
  info@skanery3d.eu
  Dział sprzedaży
  +48 22 846 21 50 wew. 205 – 209
  Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00   Rozwiń