Modelowanie 3d, ZBrush – modelowanie 3D
Skanowanie 3D obiektów o powtarzalnej geometrii
24 października 2017
Modelowanie 3d, ZBrush – modelowanie 3D
Eksport skanów 3D dla użytkowników Solidworks
29 lipca 2016

ZBrush – modelowanie 3D

Modelowanie 3d, ZBrush – modelowanie 3D

ZBrush

Stwórz własny świat 3D.

ZBrush to program do rzeźbienia 3D, malowania czy obróbki skanów 3D. Posiada oryginalny interfejs, który umożliwia płynną i szybką pracę. Największym atutem programu Zbrush są zaawansowane narzędzia do modelowania i rzeźbienia 3D. Program został dostosowany do pracy na bardzo gęstej geometrii. Daje możliwość pracy na wielu milionach punktów i służy do tworzenia nieomal pozbawionego ograniczeń technicznych. Zbrush to także doskonałe narzędzie do pracy nad geometrią uzyskaną za pomocą skanerów 3D. Obecnie jest jednym z najbardziej popularnych i niezbędnych programów w procesie skanowania i drukowania w 3D. W oparciu o pliki STL pozwala tworzyć niesamowite dzieła ze świata fantazji. To jednak nie wszystkie zalety programu, ZBrush to także wyjątkowo sprawny silnik renderujący. Umożliwia renderowanie modelu bez konieczności eksportu do innych aplikacji. Renderowanie w programie ZBrush łączy w sobie szybkość z jakością. Symulowanie materiałów może odbywać się w czasie rzeczywistym dzięki tzw. Matcap-om. Umożliwiają one uzyskanie szczegółowego efektu powierzchni bez poświęcania czasu na proces renderowania.

Modelowanie 3d, ZBrush – modelowanie 3D

Zastosowanie programu ZBrush

Modelowanie 3D – ZBrush w sztuce

Dzięki algorytmom tworzenia geometrii w dowolnym momencie, ZBrush umożliwia szukanie dowolnych kształtów bez potrzeby dbania o topologię. Dzięki technologii Dynamesh geometria nie utraci niezbędnej rozdzielczości. Automatyczny proces ZRemesher sprawia, że w dowolnym momencie możemy uzyskać czystą siatkę z zachowanymi detalami oryginału. ZBrush to program bazujący nie tylko na geometrii, lecz również na bogatej gamie kolorów. Dzięki kolorom wierzchołków można dowolnie malować po powierzchni geometrii.

Modelowanie 3D ZBrush w nauce

Wartość ZBrusha jest także nieoceniona podczas realizacji projektów naukowych. To idealne narzędzie do opracowania plików przeznaczonych do druku 3D. Zbrush wykorzystuje się w procesie tzw. szybkiego prototypowania. Darmowe rozszerzenie umożliwia pracę z plikami STL.

Modelowanie 3d, ZBrush – modelowanie 3D

Wersja testowa ZBrush

Nasze programy można bezpłatnie przetestować. Jeśli chcesz otrzymać możliwość bezpłatnego testowania, wystarczy że wypełnisz formularz kontaktowy. Link do  pobrania programu zostanie przesłany na wskazany adres mailowy. Po wykorzystaniu limitu czasu przeznaczonego na bezpłatne testowanie programu, wystarczy skontaktować się z działem handlowym aby dowiedzieć się w jaki sposób kontynuować użytkowanie programu.

Jednym z atutów programu ZBrush jest jego przystępna cena, zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę bardzo przyjazną politykę producenta oprogramowania:  kolejne aktualizacje Zbrush’a są darmowe.  ZBrush używany jest nie tylko przez największe studia filmowe, twórców gier komputerowych oraz wyspecjalizowane studia graficzne produkujące różne rodzaje grafik. To również znakomite oprogramowanie dla entuzjastów tworzenia w 3D. Jeśli jesteś zainteresowany programem, wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy – nasz pracownik oddzwoni i odpowie na wszystkie pytania.

Wypróbuj nasze oprogramowanie lub umów się na prezentację skanerów 3D.    Rozwiń