skanery 3d, Eva i Elizabeth Skanery 3D Artec przy tworzeniu reklamy BioShock Infinite
Motor – motocykl
31 stycznia 2019
skanery 3d, Eva i Elizabeth Skanery 3D Artec przy tworzeniu reklamy BioShock Infinite
Wiosenna Promocja Artec – Skaner 3D i Artec Studio
10 marca 2016

Eva i Elizabeth Skanery 3D Artec przy tworzeniu reklamy BioShock Infinite

skanery 3d, Eva i Elizabeth Skanery 3D Artec przy tworzeniu reklamy BioShock Infinite

Eva i Elizabeth: skanery 3D Artec pomogły stworzyć reklamę gry komputerowej BioShock Infinite – jak powstają gry 3D?

Jak powstają gry komputerowe?

Skanery 3D, a dokładnie skaner Artec Eva wykorzystano na potrzeby wyprodukowania międzynarodowej reklamy telewizyjnej gry BioShock Infinite. Z jego pomocą stworzono postać Elizabeth, jednej z głównych bohaterek gry komputerowej.
BioShock Infinite to gra komputerowa, której premiera przypadła na dzień 26 marca 2013. Wówczas gra BioShock Infinite wydana przez Irrational Games, firmę z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, pojawiła się na wielu platformach (PC, PS3, X360). Pracami nad projektem kierował Ken Levine, słynny amerykański projektant gier komputerowych, współzałożyciel studia Irrational Games.

BioShock Infinite

Gra BioShock Infinite jest wyjątkowa pod wieloma względami. Jej unikalna estetyka, oryginalna rozgrywka i świetnie zrealizowane postaci sprawiły, że BioShock Infinite jest jedną z najwyżej ocenianych gier wszechczasów. BioShock Infinite przenosi gracza do niezwykłej epoki z początków XX wieku. Akcja toczy się bowiem w Ameryce w 1912 roku.

Gracz wciela się w postać Bookera DeWitta, detektywa, który po utracie pracy podejmuje różne, często ryzykowne zlecenia. Jedno z nich otrzymuje od tajemniczych ludzi, którzy chcą, aby dostał się do latającego miasta-fortecy Columbia. Jego misją jest uratowanie młodej kobiety o imieniu Elizabeth, która została zamknięta w wieży w owym mieście.

Elizabeth

Pomimo, iż głównym bohaterem gry BioShock Infinite jest Booker, to jednak postać Elizabeth, której twarz można zobaczyć na wielkich billboardach w miastach na całym świecie, jest postacią, na której opiera się cała fabuła. To niezwykle inteligentna, bardzo emocjonalna urocza młoda dama, której trudno jest pomóc, ale można się w niej zakochać. I to nie tylko ze względu na atrakcyjność fizyczną, ale także ze względu na jej wyjątkowy charakter.

Tworzenie postaci Elizabeth było procesem wieloetapowym, w którym skaner 3D Eva  marki Artec został wykorzystany do budowy modelu 3D głównej bohaterki. Model 3D powstał na potrzeby produkcji reklamy telewizyjnej oraz prowadzenia kampanii marketingowej. W procesie kreacji postaci Elisabeth niebagatelny wkład miała Anna Moleva, która została poproszona, aby przedstawiła mimiką twarzy różne emocje. Każdy wyraz twarzy został starannie zeskanowany i poddane obróbce w programie komputerowym. Cały proces skanowania 3D i przetwarzania trwał zaledwie godzinę, a następnie dane 3D zostały użyte do produkcji oficjalnego spotu gry.

Wrażliwość Elizabeth, jej oryginalna uroda i naturalne gesty oraz mimika sprawiają, że widz odnosi wrażenie, że to prawdziwa postać z krwi i kości, a nie artystyczna kreacja stworzona do potrzeb promocji gry komputerowej. W tym niezwykłym procesie tworzenia „magii w 3D” swój istotny wkład miały skanery 3D marki Artec.


Źródło