Skaner 3D od 6 tyś PLN.
17 stycznia 2013
portret 3D, Prezydent Barack Obama w 3D
Skaner 3D Eva – kontrola jakości
6 lipca 2016

Prezydent Barack Obama w 3D

portret 3D, Prezydent Barack Obama w 3D

Prezydent Barack Obama – portret 3D

Biały Dom podał do informacji publicznej komunikat o pierwszym w historii wykonanym w 3D portrecie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prezydent Barack Obama został zeskanowany za pomocą skanerów Eva marki Artec.

 

Zainspirowani żywą maską Prezydenta Lincolna, stworzoną 150 lat temu, ludzie z otoczenia prezydenta zdecydowali się na zeskanowanie przywódcy Stanów Zjednoczonych. Do tego celu użyli najlepszej dostępnej na rynku technologii 3D. Przygotowania, które rozpoczęły się od zatytułowania dokumentu „Następna generacja Portretów 3D: Cyfrowa, żywa maska Prezydenta Obamy” zajęły dwa lata. Samo skanowanie Prezydenta Obamy przez zespół specjalistów, licząc czas od jego wejścia do pomieszczenia ze skanerami, zajęło nieco ponad 7 minut.

Skaner Eva marki Artec idealnie nadawał się do tego, aby wykonać skan 3D wysokiej rozdzielczości głowy prezydenta. Prezydent Obama został poproszony, aby pozostał nieruchomo przez 90 sekund. W tym czasie specjaliści zeskanowali jego twarz za pomocą dwóch skanerów Artec Eva. Ludzie, którzy przebywali w tym samym pomieszczeniu, mogli ujrzeć na ekranach laptopów natychmiastowo powstający obraz.

Siedemdziesiąt dwie godziny później, zespół specjalistów dostarczył główny plik składający się z 15 milionów trójkątów. Był on jednocześnie gotowym plikiem popiersia Obamy do druku 3D, jak i cyfrowej wersji przeznaczonej do oglądania na ekranach komputerów. Wydrukowanie pierwszego popiersia, a następnie chłodzenie go zajęło w sumie 66 godzin.

Więcej szczegółowych informacji na temat tego projektu można znaleźć na stronie the White House website.

Artyom Yukhin, Prezes i CEO Grupy Artec, skomentował to wydarzenie następująco:

„Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że nasze skanery 3D zostały wykorzystane do zeskanowania Prezydenta Obamy. Z naszą technologią, skanowanie 3D nigdy nie było łatwiejsze i bardziej dostępne. Teraz, dzięki naszym ręcznym skanerom i kabinom skanowania 3D ludzkiego ciała, Artec Shapify Booth, każdy może otrzymać swój trójwymiarowy portret, nie tylko Prezydent Stanów Zjednoczonych.”

 

Jeśli też chcesz mieć taki portret 3D lub samodzielnie tworzyć takie portrety 3D, zgłoś się do nas!