, Skanery 3D w kinie – Schwarzenegger jako Terminator Genisys
Gorąca oferta na skanery 3D Artec!
9 czerwca 2015
, Skanery 3D w kinie – Schwarzenegger jako Terminator Genisys
Tajemnice Terakotowej Armii w Chinach
20 października 2016

Skanery 3D w kinie – Schwarzenegger jako Terminator Genisys

, Skanery 3D w kinie – Schwarzenegger jako Terminator Genisys

Arnold Schwarzenegger zeskanowany w 3D jako Terminator Genisys

 

 

Chłopcy z  Legacy Effects utrzymują nas pod wrażeniem swojej pracy dzięki oszałamiającym efektom specjalnym uzyskanym w takich hitach kinowych, jak: Avengers, Avatar i Świat Jurajski. Ostatnio wyemitowali nawet nowy film video prezentujący w jaki sposób tworzyli efekty specjalne do najnowszej części filmu Terminator Genisys. Pokazali w nim możliwości skanera 3D MH, wcześniejszego modelu marki Artec, na bazie którego powstał najnowszy skaner 3D Eva.

 

Na początku filmu widzimy jak ekipa tworzy model 3D poprzez skanowanie twarzy i głowy Arnolda Schwarzeneggera, a także przygotowuje to, co nazywają „starą szkołą odlewu”.

Scott Patton, główny projektant firmy, wyjaśnia dlaczego było im to potrzebne: „Mieliśmy przygotowany żywy odlew Arnolda i zrobiliśmy kilka skanów 3D twarzy i głowy Arnolda. Potem wzięliśmy to wszystko do obróbki w programie ZBrush, chodziło nam o dokładne „wyczyszczenie” i dopracowanie modelu. Następnie dołączyliśmy element stworzonej mózgoczaszki i  umieściliśmy go wewnątrz głowy. Zaczęliśmy rzeźbić w tym modelu jak chcieliśmy, zupełnie jak w glinie, tak jak to widać w oryginale. ”

 

Efektem tych działań jest nieskazitelny makijaż hybrydowy, w którym wyeksponowano części wnętrza głowy czyli mózgoczaszki, idealnie wpasowanej w skórę twarzy Terminatora.

{youtube}bB8KO6N0Jx0{/youtube}