skanery 3d w mediach, Media i Multimedia
Jurassic World powstał dzięki skanerom 3D
12 sierpnia 2015
skanery 3d w mediach, Media i Multimedia
Zastosowanie skanera 3D w multimediach
30 listopada 2013

Media i Multimedia

skanery 3d w mediach, Media i Multimedia

Zastosowanie skanera 3D w multimediach

Skanery 3D znajdują szerokie zastosowanie w branży multimedialnej. Pozwalają tworzyć trójwymiarowe wizualizacje atrakcyjne dla internautów i potencjalnych klientów, a także przeznaczone do publikacji na stronach internetowych.

Skanery 3D w multimediach

to narzędzia, które efektywnie wspomagają pracę producentów gier komputerowych oraz filmów. To właśnie dzięki nim powstają niezwykłe i wręcz niewiarygodne efekty specjalne. Proces tworzenia grafiki 3D oraz efektów specjalnych przebiega teraz znacznie szybciej niż dawniej. Zazwyczaj niepotrzebne już są również niebezpieczne akrobacje kaskaderskie. Powstałe podczas skanowania 3D dane czyli skany 3D mogą być niemalże natychmiast przetwarzane za pomocą popularnych narzędzi do grafiki 3D, takich jak Autodesk 3Ds Max, Blender oraz ZBrush.

Moda – najnowsze trendy powstają w oparciu o skany 3D

Skanery Artec 3D są w stanie wygenerować model 3D człowieka zaledwie w kilka minut. To fantastyczna wiadomość dla producentów odzieży i stylistów! Dla kreatorów i producentów ubrań oznacza to bowiem, że są oni w stanie projektować i tworzyć nowe wzory swoich kolekcji w znacznie szybszym tempie i przy znacznym obniżeniu kosztów produkcji.

Wdrożenia skanerów 3D w mediach

Skanery Artec 3D zastosowano podczas produkcji takich filmów, jak „Czarna błyskawica”, „Opowieści z Narni”, „Harry Potter”, „World War Z” oraz „Teoria wielkiego podrywu” („Big bang theory”). Jednak nie tylko filmy i gry wykorzystują skanery 3D. Również szeroko pojęte cele promocyjne i Public Relations zyskują nowe możliwości wraz z rozwojem technologii 3D. Dzięki temu specjaliści Artec mają na swoim koncie również wykonanie skanów znanych i lubianych osób takich jak prezydent USA – Barack Obama, czy brazylijska reprezentacja w piłce nożnej.