skaner 3d w muzealnictwie, Muzealnictwo i archeologia
Geomagic – program do skanerów 3D
7 sierpnia 2015
skaner 3d w muzealnictwie, Muzealnictwo i archeologia
Jurassic World powstał dzięki skanerom 3D
12 sierpnia 2015

Muzealnictwo i archeologia

skaner 3d w muzealnictwie, Muzealnictwo i archeologia

Zastosowanie skanerów 3D w muzealnictwie i archeologii

Archeologia i muzealnictwo to dwie dziedziny nauki, w których wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologii 3D staje się codziennością.

Skanowanie 3D eksponatów muzealnych oraz wykopalisk archeologicznych przyczynia się do ich popularyzacji wśród szerokiej rzeszy zainteresowanych, a możliwość stworzenia wirtualnych kolekcji eksponatów zwiększa atrakcyjność muzeów.

Skanery 3D w muzealnictwie

Są one najlepszym narzędziem do bezpiecznej i bezdotykowej digitalizacji zbiorów muzealnych. Pozwalają opracować precyzyjną dokumentację mierzonego obiektu, stworzyć kopię za pomocą techniki druku 3D. Nasze urządzenia umożliwiają tworzenie wirtualnych obiektów muzealnych do prezentacji lub na strony internetowe.

Digitalizacja zbiorów muzealnych

pozwoli na zachowanie eksponatów w dobrym stanie przez wiele kolejnych dekad oraz na przekazanie współczesnych osiągnięć naukowych kolejnym pokoleniom. Połączenie najnowszych technologii z tradycyjnymi metodami naukowymi i tym razem zyskuje popularność w coraz szerszych kręgach zainteresowanych.

Dostępność zbiorów

Powstające eksponaty 3D zaprezentowane w wirtualnych muzeach będą udostępniane nie tylko studentom zgłębiającym wiedzę z danego zakresu, ale również szerokiej publice internautów. Cały projekt digitalizacji zbiorów muzealnych ma na celu promocję tych tradycyjnych nauk w nowoczesny i przykuwający uwagę sposób.

Powiązane wpisy