fbpx

Artec Eva Lite

Artec EVA Lite – ekonomiczny skaner 3D

Skaner 3D Eva Lite jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują urządzenia, o parametrach, które można określić krótkim opisem – profesjonalny, tani skaner 3D.

Eva Lite to siostrzana wersja skanera 3D ArtecEva. Od wyższego modelu różni się przede wszystkim brakiem  możliwości uchwycenia tekstury i ceną – kosztuje aż o 7000 € mniej! Oznacza to, że jest to idealne rozwiązanie dla wielu dziedzin, w których kolor to zbędny luksus. W rezultacie ten niedrogi skaner 3D, może być używany do tworzenia wysokiej jakości bezpłatkowych skanów 3D, podczas wykonywania geometrycznie bogatych skanów, takich jak np. skanowanie człowieka 3D.

Skaner 3D Artec 3D Eva Lite

Oprogramowanie do skanera Artec 3D Eva Lite

 • Geomagic Control X

  Geomagic Design X

  Geomagic Control X jest najbardziej wszechstronnym, solidnym i dokładnym rozwiązaniem 3D w dziedzinie metrologii i kontroli jakości.

  zobacz
 • Geomagic Design X

  Geomagic Design X

  Geomagic Design X (dawniej Rapidform XOR) jest jedynym oprogramowaniem do inżynierii odwrotnej. Projektowanie 3D odbywa się na podstawie skanów 3D.

  zobacz
 • Artec Studio

  Artec Studio Artec 3D oprogramowanie

  Program do profesjonalnego skanowania 3D i przetwarzania danych. Artec Studio to uznane oprogramowanie do zaawansowanego skanowania 3D.

  zobacz
 • Leios

  Le:os 2 Professional

  Leios – to profesjonalny program do obróbki skanów 3D stanowiący niezbędny element skanera 3D. Ten integralny komponent rozwiązań 3D służy do przetwarzania skanów.

  zobacz
 • Geomagic Wrap

  Geomagic Wrap

  Geomagic Wrap to profesjonalny program do pracy ze skanerem 3D. Wszechstronne i najbardziej użyteczne narzędzie do edycji chmury punktów, STL i siatki trójkątów.

  zobacz
 • Geomagic® Design™ Direct

  Geomagic Design Direct

  Chmura punktów, STL, projektowanie CAD w jednym systemie. Geomagic® Design™ Direct (dawniej Geomagic Spark®), jedyna w swoim rodzaju aplikacja 3D tego typu.

  zobacz
 • Geomagic Studio – Chmura punktów

  Geomagic Wrap

  Geomagic Wrap – profesionalny program do pracy ze skanerem 3D. To wszechstronne i najbardziej użyteczne do edycji chmury punktów i STL siatki trójkątów.

  zobacz
 • ZBrush – modelowanie 3D

  Zbrush

  ZBrush – Stwórz własny świat 3D. To program do rzeźbienia 3D, malowania czy obróbki skanów 3D. Posiada zaawansowane narzędzia do modelowania i rzeźbienia 3D.

  zobacz
 • Darmowa przeglądarka plików 3D

  Darmowa przeglądarka plików 3D ViewShape

  ViewShape – darmowa przeglądarka plików 3D – STL, OBJ, WRL, PLY. Program posiada funkcję Tekstura STL – mapowanie tekstury z formatu JPG i BMP.

  zobacz
 • Specyfikacja skanera Artec 3D EVA Lite

  Zdolność do wychwytywania tekstury Nie
  Technologia skanowania Światło strukturalne białe
  Rozdzielczość 3D, do 0.5 mm
  Dokładność punktu 3D, do 0.1 mm
  Dokładność 3D na odległość, do 0.03% na 100 cm
  Liniowe pole widzenia WYS x SZER 214 mm x 148 mm do 536 mm x 371 mm
  Kątowe pole widzenia WYS x SZER 30×21°
  Odległość pracy 0.4 – 1 m
  Klatek video, do 15 fps
  Czas ekspozycji 0.0002 s
  Waga 0.85 kg
  Zużycie energii 12V, 40W
  Interfejs 1x USB 2.0 lub USB 3.0
  Wspierane systemy Windows 7, 8, 10 – x64
  Min. wymagania komputera I5 (zalecane I7), 8-12 GB RAM, NVIDIA GeForce 400 series
  Formaty wyjściowe OBJ, PLY, WRL, STL, AOP, ASC, PTX, E57, XYZRGB

  Zastosowanie skanera Artec 3D Eva Lite do celów medycznych

  Zastosowanie skanerów 3D w medycynie

  Najważniejsze zalety skanera Artec 3D EVA Lite

  Medycyna i skanowanie 3D

  Użycie światła strukturalnego sprawia, że skaner Artec Eva Lite jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Dodatkowo rejestracja 16 klatek na sekundę pozwala na wykonanie szybkich i dokładnych skanów, nawet poruszającej się osoby. Projektowanie 3D protez, wózków inwalidzkich czy możliwość obejrzenia jak wygląda wizualizacja efektów operacji plastycznej, sprawiają że skaner Artec Eva Lite 3D w medycynie stał się jednym z nieodzownych narzędzi pracy.

  Kompatybilność z tabletem i akumulatorem

  Wystarczy, że połączysz skaner 3D Artec Eva Lite z pakietem baterii, który zapewnia do 6 godzin zasilania i możesz skanować praktycznie wszędzie, nawet w miejscach, gdzie nie ma źródła energii elektrycznej.

  Wysoka rozdzielczość

  Rozdzielczość 3D do 0,5 mm sprawia, że dzięki skanerowi 3D Artec Eva Lite otrzymujesz pliki w wysokiej rozdzielczości.

  Eva - Skaner 3D Artec 3D Eva

  Kompaktowe rozmiary

  Niewielka waga i ergonomia skanera 3D Artec Eva Lite ma kluczowe znaczenie min. przy skanowaniu stanowisk archeologicznych, pozwalając na uzyskanie dokładnego obrazu znalezisk w krótkim czasie.

   

  Dlaczego Eva Lite?

  Artec Eva Lite jest prostszą, tańszą wersją skanera 3D Artec Eva. Nie każdy potrzebuje wszystkich funkcji, które Artec Eva ma do zaoferowania. Mając to na uwadze, proponujemy również jego „lżejszą” wersję.

  Ponieważ Eva Lite nie przechwytuje koloru, zbiera znacznie mniej danych. W rezultacie może być połączona z bardziej przystępnym komputerem (szczegółowe informacje na temat zalecanych marek i modeli znajdują się w zakładce „specyfikacja techniczna”). Warto pamiętać, że skaner w każdej chwili można uaktualnić do wersji Eva skanującej również kolor.

  Oferta edukacyjna

  We współpracy z producentem- firmą Artec, przygotowaliśmy specjalną ofertę skierowaną do szkół i uniwersytetów. W ramach „Pakietu edukacyjnego Artec” cena skanera 3D Eva Lite jest jeszcze bardziej dostępna i zawiera aż 20 licencji Artec Studio oraz dwa lata bezpłatnego uaktualnienia i dwa lat gwarancji.

  Różnice między skanerami Eva i Eva Lite 3D

   

  Eva Lite bazuje się w przestrzeni na podstawie geometrii skanowanego obiektu nie rozpoznając przy tym tekstury.

   

  W rezultacie ten niedrogi skaner 3D może być używany do wykonywania wysokiej jakości skanów 3D pod warunkiem, że skanujemy obiekty o zaawansowanej geometrii i nieregularnych kształtach.

  Trudniejsze do skanowania dla modelu EVA LITE mogłyby się okazać obiekty o dużych płaskich powierzchniachtypu gładka ściana oraz detale o regularnych symetrycznych kształtach jak np. kula, sześcian czy długi gładki profil.

   

  Zastosowanie skanerów 3D

  Zastosowanie skanerów 3D w przedsiebiorstwach

  Zapoznaj się z wdrożeniami skanera EVA

 • Przygotowanie realistycznego modelu 3D pizzy w celach marketingowych z wykorzystaniem skanera 3D

  , Przygotowanie realistycznego modelu 3D pizzy w celach marketingowych z wykorzystaniem skanera 3D

    Streszczenie: Skanowanie pizz, których to końcowe modele 3D mają być użyte w kampanii reklamowej stworzonej dla sieci pizzerii Cel: Użycie profesjonalnego skanera 3D do stworzenia […]

  przeczytaj całe case study
 • Zastosowanie skanerów 3D w grach video – Case Study

  , Zastosowanie skanerów 3D w grach video – Case Study

  Tworzenie ultra-realistycznych modeli 3D w wysokiej rozdzielczości do gry World War 3 dzięki Artec Leo i Artec Space Spider Streszczenie: Światowej sławy twórca gier wideo – […]

  przeczytaj całe case study
 • Pozostałe skanery Artec 3D

 • Artec Ray

  Skaner 3D Artec Ray

  Laserowy skaner 3D, dalekiego zasięgu o wysokiej dokładności pomiaru. Idealny do skanowania wielkich obiektów. Zasięg tego profesjonalnego skanera 3D, wykorzystującego rozwiązanie LIDAR wynosi 110m.

  zobacz skaner
 • Artec Space Spider

  Space Spider - Skaner 3D Artec 3D

  Artec Space Spider to doskonały ręczny skaner 3D do aplikacji CAD. Znajduje on zastosowanie w sektorach takich jak inżynieria odwrotna, projektowanie produktu, kontrola jakości i produkcja […]

  zobacz skaner
 • Artec Leo

  Leo - Skaner 3D Artec 3D

  Artec Leo to profesjonalny, inteligentny skaner 3D z wbudowanym wyświetlaczem, dzięki któremu możesz obejrzeć skanowany produkt bez konieczności podłączania do komputera! Wygoda użytkowania Artec 3D Leo […]

  zobacz skaner
 • Artec Micro

  Skaner 3D Artec Micro

  Skanowanie rozpoczyna się po umieszczeniu skanowanego obiektu na okrągłej platformie, a zadaniem operatora jest wybór którejś z inteligentnych ścieżek skanowania.

  zobacz skaner
 • Artec Eva

  Eva - Skaner 3D Artec 3D Eva

  Artec Eva to wszechstronny, szybki skaner 3D. Przechwytuje precyzyjne pomiary w wysokiej rozdzielczości, a jego zastosowania są praktycznie nieograniczone. Podstawowe zalety skanera 3D Artec Eva to […]

  zobacz skaner
 • Masz pytania?


  Logo 3D Master

  Biuro Obsługi Klienta
  ul. Jakobinów 23,
  02-240 Warszawa Włochy
  tel./fax. +48 22 846 21 50
  info@skanery3d.eu

  Dział sprzedaży
  +48 22 846 21 50 wew. 205 – 209

  Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00

     Rozwiń

  script1