, Artec Eva
Artec Studio 9.2
13 września 2013
, Artec Eva
Skaner 3D EVA – Uniwersalne skanery 3d do skanowania
15 lutego 2011

Artec Eva

, Artec Eva

ARTEC EVA

SKANER 3D ARTEC EVA – NAJLEPSZY SKANER 3D DOSTĘPNY NA RYNKU

Artec Eva to wszechstronny, szybki skaner 3D. Przechwytuje precyzyjne pomiary w wysokiej rozdzielczości, a jego zastosowania są praktycznie nieograniczone.

Podstawowe zalety skanera 3D Artec Eva to szybki i dokładny pomiar, precyzyjne odwzorowanie tekstury i kolorów, wysoka rozdzielczość skanu 3D oraz ergonomiczna budowa. Skaner Eva został zaprojektowany z myślą o jego użytkowniku- jest lekki, nie wymaga użycia markerów pozycjonujących ani przeprowadzania kalibracji co znacząco wpływa na komfort wykonywanej pracy.

, Artec Eva

Jak działa i pracuje skaner 3D Artec Eva?

Specyfikacja skanera 3D Artec3D Eva

Zdolność do wychwytywania tekstury TAK
Technologia skanowania Światło strukturalne białe
Rozdzielczość 3D, do 0.2 mm
Dokładność punktu 3D, do 0.1 mm
Dokładność 3D na odległość, do 0.3mm/m
Liniowe pole widzenia WYS x SZER 214 mm x 148 mm do 536 mm x 371 mm
Kątowe pole widzenia WYS x SZER 30×21°
Odległość pracy 0.4 – 1 m
Klatek video, do 16 fps
Czas ekspozycji 0.0002 s
Waga 0.85 kg
Zużycie energii 12V, 48W
Interfejs 1x USB 2.0 lub USB 3.0
Wspierane systemy Windows 8.1, 10 x64, 11
Min. wymagania komputera I5 (zalecane I7), 12 GB RAM, NVIDIA GeForce 400 series
Formaty wyjściowe OBJ, PLY, WRL, STL, AOP, ASC, PTX, E57, XYZRGB

Profesjonalne programy do skanerów 3D

Geomagic Wrap

Geomagic Wrap to profesjonalny program do pracy ze skanerem 3D. Wszechstronne i najbardziej użyteczne narzędzie do edycji chmury punktów, STL i siatki trójkątów.

Geomagic Control X

Geomagic Control X jest najbardziej wszechstronnym, solidnym i dokładnym rozwiązaniem 3D w dziedzinie metrologii i kontroli jakości.

Geomagic Design X

Geomagic Design X (dawniej Rapidform XOR) jest jedynym oprogramowaniem do inżynierii odwrotnej. Projektowanie 3D odbywa się na podstawie skanów 3D.

Artec Studio

Program do profesjonalnego skanowania 3D i przetwarzania danych. Artec Studio to uznane oprogramowanie do zaawansowanego skanowania 3D.

Zalety skanera 3D Artec3D Eva

WPEŁNI MOBILNY RĘCZNY SKANER 3D

Wystarczy, że połączysz skaner 3D Artec Eva z pakietem baterii, który zapewnia do 6 godzin zasilania i możesz skanować praktycznie wszędzie, nawet w miejscach, gdzie nie ma źródła energii elektrycznej.

ZASTOSOWANIE SKANERA W PRZEMYŚLE

Dzięki zastosowaniu tej technologii możemy zoptymalizować pomiary obiektów o złożonej geometrii czy automatyzację pracy w zakładach produkcyjnych.

Skanery 3D umożliwiają szybkie przechwytywanie praktycznie wszystkich obiektów przemysłowych, od małych części mechanicznych aż do np. turbiny.

Otrzymany model 3D można wyeksportować do różnych programów CAD i CAM, a stamtąd modyfikować, aby poprawić lub zintegrować go z nowym systemem produkcyjnym.

ROZMIARY I ERGONOMIA

Niewielka waga i ergonomia skanera 3D Artec Eva ma kluczowe znaczenie min. przy skanowaniu stanowisk archeologicznych, pozwalając na uzyskanie dokładnego obrazu znalezisk w krótkim czasie.

, Artec Eva

ZASTOSOWANIE SKANERA W MEDYCYNIE

Użycie światła strukturalnego sprawia, że skaner Artec Eva jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Dodatkowo rejestracja 16 klatek na sekundę pozwala na wykonanie szybkich i dokładnych skanów, nawet poruszającej się osoby.

Projektowanie 3D protez, wózków inwalidzkich czy możliwość obejrzenia jak wygląda wizualizacja efektów operacji plastycznej, sprawiają że skaner Artec Eva 3D w medycynie stał się jednym z nieodzownych narzędzi pracy.

ROZDZIELCZOŚĆ 3D

Do 0,5 mm sprawia, że dzięki skanerowi 3D Artec Eva otrzymujesz pliki w doskonałej kolorystyce i wysokiej rozdzielczości.

DIGITALIZACJA ZBIORÓW MUZEALNYCH

Skaner 3D Artec Eva w muzealnictwie jest najlepszym narzędziem do bezdotykowej i bezpiecznej digitalizacji eksponatów. Pozwala opracować precyzyjną dokumentację mierzonego obiektu oraz stworzyć kopię za pomocą techniki druku 3D. Dzięki tym możliwościom, zachowanie zabytków muzealnych nie jest już problemem.

Digitalizacja staje się prosta i skuteczna, a zbiory dzięki możliwości stworzenia muzeum 3D można podziwiać online na całym świecie.

Zastosowanie skanerów 3D 

Skanowanie 3D szkieletu tyranozaura

Skanowanie 3D gigantycznego liczącego 66 milionów lat szkieletu T-Rexa Streszczenie: Kiedy w Montanie odkopano w niemalże  nienaruszony szkielet T-Rexa, zwany „Trix”, paleontolodzy musieli znaleźć sposób na […]

Wykorzystanie skanerów 3D na potrzeby muzealnictwa

Projektowanie realistycznych modeli 3D, w tym modelu Enigmy na potrzeby muzealnictwa – wykorzystanie technologii 3D w celu stworzenia wirtualnych wystaw za pomocą Artec Leo i Artec […]

Skaner 3D Eva – kontrola jakości

Kontrola jakości - wykorzystanie skanera Artec Eva w odlewnictwie. Każda firma dąży do usprawniania swojej produkcji. Nie inaczej jest w przypadku firmy Willman Industries Inc, która […]

Prezydent Barack Obama w 3D

Prezydent Barack Obama – portret 3D Biały Dom podał do informacji publicznej komunikat o pierwszym w historii wykonanym w 3D portrecie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prezydent Barack […]

Motor – motocykl

Motocykl został zeskanowany za pomocą dwóch skanerów firmy Artec – Eva oraz Space Spider. Eva pozwoliła na szybkie i łatwe uzyskanie ogólnego kształtu, podczas gdy Space […]

Twarz / Głowa

Twarz głowa w 3D Model 3D twarzy, którego zastosowanie można odnaleźć medycynie, m.in. w chirurgii jamy ustnej oraz chirurgii twarzowo-szczękowej. Wykonanie modelu dzięki skanerowi 3D Artec […]

Eleganckie krzesło

Eleganckie krzesło z miękką poduszką. Dość skomplikowany obiekt do skanowania wynikający z materiału tj. polerowanego czarnego drewna oraz pustych przestrzenie w oparciach krzesła. Model do pobrania […]

Rzeźba

Rzeźba posiada liczne detale oraz jasną kolorystykę z ciemniejszymi przebarwieniami. Na modeli widać zarówno dokładne detale jak i odcienie kolorystyczne.

Pozostałe skanery 3D w naszej ofercie

Artec Ray

ARTEC RAY ARTEC RAY – LASEROWY SKANER 3D Laserowy skaner 3D, dalekiego zasięgu o wysokiej dokładności pomiaru. Idealny do skanowania wielkich obiektów. Zasięg tego profesjonalnego skanera […]

Artec Space Spider

Skaner 3D ARTEC SPACE SPIDER ARTEC SPACE SPIDER – RĘCZNY SKANER 3D O DUŻEJ DOKŁADNOŚCI I ROZDZIELCZOŚCI Artec Space Spider to doskonały ręczny skaner 3D do […]

Artec Leo

Artec Leo to profesjonalny, inteligentny skaner 3D z wbudowanym wyświetlaczem, dzięki któremu możesz obejrzeć skanowany produkt bez konieczności podłączania do komputera! Wygoda użytkowania Artec 3D Leo […]

Artec Micro

Bardzo dokładny skaner 3D Artec Micro Specjalna oferta na skaner Artec Micro 3D. Sprawdź co możesz nim zeskanować i poznaj jego cenę! Rabat do -35%*   […]

Masz pytania na temat skanerów 3D? Napisz do nas!

, Artec Eva    Rozwiń