, Skanery 3D
Artec 15 z trybem HD!
28 października 2020
, Skanery 3D
RangeVision Spectrum
4 lutego 2021

Skanery 3D

, Skanery 3D

Skanery 3D – technologia naszych czasów

Skanery 3D stają się coraz popularniejsze we współczesnym świecie. Teraz, gdy cała planeta przeniosła się do sieci skanowanie 3D jest jeszcze bardziej pożądane przez branże.

Mogą być one wykorzystywane zarówno do badań naukowych, przenoszenia obiektów do świata wirtualnego (muzealnictwo i archeologia), pomagają tworzyć protezy, dzięki nim fani motoryzacji po zeskanowaniu konkretnej części swojego pojazdu mogą zmodyfikować go pod swoje potrzeby. Ale to nie wszystko!

Skanery 3D coraz szerzej wykorzystuje się również przy tworzeniu gier, filmów czy reklamy. Jest to technologia, która otacza nas niemalże z każdej strony, a będzie jej tylko więcej i więcej! Dowiedz się więcej na temat naszych skanerów 3D, poznaj je lepiej oraz to w jaki sposób mogą one współtworzyć twoje dzieła.

W naszej ofercie posiadamy skanery dwóch firm Artec oraz RangeVision. Każda z nich produkuje profesjonalne, wielofunkcyjne skanery 3D, które są wykorzystywane w wielu miejscach, w wielu branżach. W ostatnim czasie wykorzystanie skanerów i skanowania 3D stało się dużo bardziej popularne przez przeniesienie do sieci wielu branż!

Poznajcie kilka z przykładów wykorzystania skanerów 3D we współczesnym świecie!

, Skanery 3D

ZOBACZ SKANERY 3D

, Skanery 3D

Skaner 3D Eva Lite jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują urządzenia, o parametrach, które można określić krótkim opisem – profesjonalny, tani skaner 3D. Eva Lite to siostrzana […]

, Skanery 3D

Laserowy skaner 3D, dalekiego zasięgu o wysokiej dokładności pomiaru. Idealny do skanowania wielkich obiektów. Zasięg tego profesjonalnego skanera 3D, wykorzystującego rozwiązanie LIDAR wynosi 110m.

, Skanery 3D

Artec Space Spider to doskonały ręczny skaner 3D do aplikacji CAD. Znajduje on zastosowanie w sektorach takich jak inżynieria odwrotna, projektowanie produktu, kontrola jakości i produkcja […]

, Skanery 3D

Skaner RangeVision Neo to skaner, który posiada doskonałą cenę oraz wysoką jakość skanowania. Idealnie nadaje się zarówno do hobby, do nauki, jak i do profesjonalnych zadań.

, Skanery 3D

Artec Leo to profesjonalny, inteligentny skaner 3D z wbudowanym wyświetlaczem, dzięki któremu możesz obejrzeć skanowany produkt bez konieczności podłączania do komputera! Wygoda użytkowania Artec 3D Leo […]

SKANERY 3D W INŻYNIERII ODWROTNEJ

W inżynierii odwrotnej  skanowanie 3D jest bardzo ważne, ponieważ skany 3D wykorzystywane są w celu analizy przedmiotu.

Wymagany jest do tego specjalistyczny sprzęt, który jest zdolny wykryć nawet najdrobniejsze wady przedmiotu oryginalnego. Nie ma takiej urządzenia, poza skanerem 3D, które w tak dokładny sposób przeniosłoby przedmiot na oprogramowanie i pozwoliło na jego dokładną analizę.

Skanery 3D pomagają również rejestrować dane pomiarowe, z których następnie tworzona jest dokumentacja. Robienie pomiarów ręcznie jest bardzo czasochłonne i wymaga ogromnej precyzji oraz wielu godzin pracy, natomiast skanery robią to w szybszy, bardziej dokładny i precyzyjny sposób.

czytaj więcej

SKANERY 3D W MUZEALNICTWIE I ARCHEOLOGII

Muzealnictwo oraz archeologia to dziedziny nauki, w których coraz częściej, zwłaszcza w kontekście pandemii wykorzystywana jest technologia ze skanerów 3D. 

 

Dzięki technologii 3D możliwe jest przeniesienie eksponatów muzealnych oraz wykopalisk archeologicznych do Internetu. Dzięki skanowaniu 3D wystawy z tych realnych mogą zostać przeniesione całkowicie na strony internetowe i stanowić źródło wiedzy i inspiracji dla zwiedzających. Pozawala to na spopularyzowanie sztuki i kultury wśród internautów, podnosi atrakcyjność muzeów i wystaw oraz ułatwia do nich dostęp.

 

Skanery 3D pozwalają również na bezdotykową i całkowicie bezpieczną digitalizację obrazów, rzeźb czy przedmiotów z minionych czasów. Pozawalają stworzyć precyzyjną dokumentację czy kopie do druku 3D. Nasze skanery 3D pozwalają na tworzenie wirtualnych obiektów muzealnych do prezentacji lub na strony internetowe.

czytaj więcej

SKANERY 3D W MEDYCYNIE

Skanery 3D są coraz szerzej wykorzystywane w celach medycznych. Jest to nowoczesne rozwiązanie pozwalające w szybszy sposób rozwiązywać problemy m.in. pacjentów potrzebujących protezy. Dzięki skanerom 3D w szybki sposób możemy wykonać skan 3d człowieka w bezpieczny dla niego i dokładny sposób.

Dzięki temu, że w skanerach 3D występuje technologia światła strukturalnego możliwe jest bardzo bezpieczne dla organizmów żywych, ponieważ skanery nie tworzą promieniowania megnetycznego, które może uszkadzać aparaturę medyczną.

Skanery 3D są lekkie i wygodne. W specjalnie przeznaczonych do medycyny skanerach nie ma konieczności stosowania markerów pozycjonujących, a to, że są zasilane na baterie pozwala na stosowanie ich w dowolnym miejscu.

Skanery 3D są bardzo szeroko stosowane w chirurgii szczękowo-twarzowej, ponieważ pomagają przy produkcji indywidualnych implantów czaszki, ucha czy nosa – dopasowanych idealnie dla pacjenta.

czytaj więcej

SKANERY 3D W PRZEMYŚLE

Skanery 3D mają szerokie zastosowanie we współczesnym przemyśle – służą w duże mierze do optymalizacji procesów technologicznych czy kontroli jakości.

Skanery 3D stają się coraz prostsze w użyciu, coraz bardziej przyjazne dla użytkownika, a do tego są bardzo dokładne i szybkie. Dzięki temu pozawalają na skanowanie przeróżnych obiektów o różnorodnych rozmiarach czy kształtach. Skanowanie 3D jest wykorzystywane między innymi w kontroli jakości czy inżynierii odwrotnej przez to również, że obsługa skanerów 3D staje się coraz bardziej dostępne dla pracowników.

Na podstawie skanów 3D można uzyskać kopie danego elementu, a przez wyeksportowanie modelu na obrabiarkę CNC zaprojektować formę odlewniczą oraz wtryskową, co posłuży do dalszej produkcji. Skanery 3D znacznie skracają czas oraz wysiłek pracowników.

 

czytaj więcej

SKANERY 3D W KONTROLI JAKOŚCI

Coraz większa liczba firm zaczyna wykorzystywać skanery 3D do kontroli jakości swoich produktów. Jest to bardzo wydajny, szybki sposób na sprawdzenie ich jakości.

Skanery 3D dają możliwość mierzenia skomplikowanych, mały i niewygodnych do ręcznego mierzenia części. Pozwalają również na kontrolowanie bezdotykowe bardzo delikatnych elementów, które podczas mierzenia bez skanera 3D mogłyby zostać mechanicznie uszkodzone. Gdy obiekty znajdują się w różnych miejscach mobilne skanery 3D pomogą w szybki sposób zeskanować je wszystkie, a gdy producent nie wie dlaczego jakaś część nie działa za pomocą skanowania 3D sprawdzi to w szybki sposób.

Skanery 3D mają możliwość zeskanowania całego obiektu, ale analizy jego poszczególnych części. Zachowana dokumentacja przyda się w przyszłości, za skanowanie zajmuje niewiele czasu w porównywanie do ręcznego mierzenia. Można wykonać pomiary specyficznych kątów oraz bez wpływu na obiekt zeskanować każdy produkt.

czytaj więcej

 

Pobierz ebooka o kontroli jakości

, Skanery 3D

SKANERY 3D W MEDIACH I MULTIMEDIACH

Skanery 3D znajdują coraz szersze zastosowanie w mediach, multimediach, branży filmowej czy grach komputerowych. Pozwalają projektować wizualizacje 3D atrakcyjne dla odbiorcy, przyczyniają się do powstawania efektów specjalnych.

Skanery 3D pozwalają na tworzenie niezwykle wymagających efektów specjalnych. Dzięki nim proces tworzenia wiarygodnych efektów przebiega znacznie szybciej niż kiedyś i daje dużo bardziej realistyczne efekty. Dzięki temu zbędne stają się niebezpieczne akrobacje kaskaderów, a skany 3d mogą być od razu przetwarzanie za pomocą specjalnych narzędzi do grafiki 3D takich jak 3DsMax czy ZBrush.

Skanery 3D zostały wykorzystane przy takich produkcjach filmowych jak „Opowieści z Narni”, „Harry Potter” czy „World War Z”. Jednak skany są wykorzystywane również w celach pomocyjnych – producent skanerów Artec ma na koncie zeskanowanie takich osób jak Barack Obama.

czytaj więcej

SKANERY 3D W POWTARZALNEJ GEOMETRII

Skanery 3D są często wykorzystywane do skanowania 3D obiektów o powtarzalnej geometrii, które nie posiadają tekstury. Te obiekty to między innymi przekładnie i turbiny. 

Przez to, że obiekty o powtarzalnej geometrii zwykle nie posiadają tekstury ich skanowanie nie należy do najprostszych, jednak skanery 3D coraz lepiej sobie z tym radzą. Bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniego tła pod skanowanie 3D – powierzchnia powinna posiadać bogatą fakturę (np. arkusz papieru zadrukowany tekstem). Tło nie powinno być też za jasne.

 

W skanowaniu takich obiektów pomaga również odpowiednie oznaczenie obiektu cyframi lub taśmą maskującą. Będzie to duże ułatwienie dla skanera, aby w szybszy i lepszy sposób wychwycił krawędzie skanowanego przedmiotu.

czytaj więcej

MASZ PYTANIA?

, Skanery 3D
Biuro Obsługi Klienta
ul. Jakobinów 23,
02-240 Warszawa Włochy
tel./fax. +48 22 846 21 50
info@skanery3d.eu
Dział sprzedaży
+48 22 846 21 50 wew. 205 – 209
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 17:00    Rozwiń