Inżynieria odwrotna

 • Inżynieria odwrotna

  skanowanie 3d w inzynierii

  Przy skanowaniu detali do celów inżynierii odwrotnej jest ważne aby skanery posiadały dużą dokładność oraz rozdzielczość. Dodatkowym atutem skanerów 3D, które wykorzystujemy w usługach jest ich mobilność i jesteśmy w stanie nimi skanować w trudno dostępnych miejscach. W inżynierii odwrotnej skanowanie 3D to pierwszy etap, kolejny to na podstawie wyniku skanowania czyli siatce trójkątów, stworzenie modelu 3D CAD.

 • Skanowanie do wydruku 3D

  Siatka trójkątów na podstawie skanu 3D

  Skanowanie 3D jest bardzo dobrym rozwiązaniem do tworzenia siatek trójkątów, na podstawie, których można później drukować w 3D.

  Skanowanie zapewnia bardzo dobre dokładności i rozdzielczości skanów. Po obróbce danych ze skanowania siatkę trójkątów można skalować, co pozwala na drukowanie i odtwarzanie detali w różnych rozmiarach, można także ją modyfikować. Skanowanie 3D pozwala również na skanowanie zepsutych rzeczy, które można zeskanować w częściach, wykonać na ich podstawie jedną siatkę trójkątów i wydrukować cały obiekt.

   

 • Skanowanie pod projektowanie zabudów pojazdów

  Zeskanowana w 3D zabudowa pojazdu

  Projektowanie różnego rodzaju zabudów samochodów użytkowych od zera jest to proces długo trwały i skomplikowany.

  Wykorzystując skanowanie 3D możemy ten proces w znaczący sposób przyspieszyć. Wynik skanowania wnętrza pojazdu można wykorzystać jak baza do zaprojektowania zabudowy według potrzeb klienta. Posiadamy również odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli nam stworzyć projekt zabudowy. Może być to projekt zabudowy zabezpieczającej przestrzeń ładunkową, jak i rozbudowany projekt zabudowy termoizolacyjnej. Oferujemy usługę skanowanie wnętrz samochodów użytkowych oraz w razie potrzeby przeprowadzenie projektu wg wytycznych klienta.

   

 • Tworzenie dokumentacji 2D

  Wyniki skanowania 3D świetnie nadają się do przygotowania szczegółowej dokumentacji 2D.

  Dzięki możliwości wykonywania szkiców na podstawie przekrojów z siatki trójkątów, można szczegółowo odwzorować wszystkie detale bez ryzyka, że jakieś szczegóły zostaną pominięte. W podobny sposób można przygotować płaskie rysunki, które będą odczytywane przez maszyny i umożliwią wykonanie obróbki.

   

script1