przemysł i technologia skaner 3d, Zastosowanie skanera 3D w przemyśle
GEOMAGIC DESIGN X – wszechstronne możliwości
29 listopada 2017
przemysł i technologia skaner 3d, Zastosowanie skanera 3D w przemyśle
Najnowszy skaner 3D Artec Space Spider i oprogramowanie Artec Studio 10 już dostępne!
29 kwietnia 2015

Zastosowanie skanera 3D w przemyśle

przemysł i technologia skaner 3d, Zastosowanie skanera 3D w przemyśle

Technologia i przemysł – wykorzystanie skanera 3D

Zastosowanie skanera 3D w przemyśle – nowoczesne rozwiązania dla optymalizacji procesów technologicznych.

 

Skanery 3D Artec są łatwe w użyciu, przyjazne użytkownikowi, dokładne i szybkie. Dzięki tym cechom można ich użyć do skanowania obiektów o różnorodnych kształtach, rozmiarach i stopniach skomplikowania. Skanery 3D znalazły zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu m.in. w kontroli jakości i inżynierii odwrotnej.

Skanery 3D – Kopie elementów i formy

Na podstawie uzyskanych wyników można wykonać kopię danego elementu, przez eksport modelu bryłowego na obrabiarkę CNC, a następnie zaprojektować formę odlewniczą oraz formę wtryskową do dalszej produkcji

Uzyskanie cyfrowego modelu 3D umożliwia modyfikacje danego obiektu lub projektowanie nowych elementów w oparciu o zmierzony obiekt.

Kontrola jakości z wykorzystaniem skanerów 3D

Skaner 3D to precyzyjne urządzenie pomiarowe. Dzięki niemu kontrolę jakości można przeprowadzić szybko i dokładnie. Umożliwia on porównanie wyprodukowanego elementu z modelem referencyjnym CAD. Proces kontroli jakości odbywa się poprzez wygenerowanie kolorowej mapy odchyłek (Geomagic Control X, Geomagic Verify), przeprowadzenie kontroli wymiarów i szczegółową analizę. Na podstawie tych danych zostaje sporządzony pełen raport kontroli jakości w formie PDF 3D zawierający powyższe informacje.

Inżynieria odwrotna

Z ang. reverse engineering – to proces o charakterze rekonstrukcyjnym. Polega na uzyskaniu trójwymiarowego modelu wirtualnego danego obiektu fizycznego. Za pomocą naszych skanerów 3D, użytkownik może utworzyć brakującą dokumentację techniczną obiektów- płaską lub trójwymiarową, bez konieczności czasochłonnego projektowania od podstaw (Geomagic DesignX).