Multimedia – Wizualizacje – Animacje
-
Skanowanie 3D pod tworzenie symulatorów
Skanowanie 3D odnajduje zastosowanie m.in. przy tworzeniu symulatorów pojazdów czy maszyn. Pozwala na rzeczywiste odwzorowanie rozmieszczonych w pojeździe elementów takich jak np.: przyciski, kierownica czy odległość fotela od konsoli. W przypadkach, kiedy mamy do czynienia ze starszymi pojazdami lub takimi, do których nie ma dokumentacji 3D, to idealnym i najszybszym rozwiązaniem jest właśnie zeskanowanie takiego pojazdu.
-
Skanowanie detali do siatki trójkątów
Jedną z metod tworzenia siatek trójkątów jest skanowanie 3D. W zależności od potrzeb skanery 3D osiągają duże dokładności i rozdzielczości, co zapewnia bardzo dobre odwzorowanie prawdziwych obiektów. Ważnym aspektem skanowania 3D jest to, iż jest to metoda bezkontaktowa i bezinwazyjna, dzięki czemu można ją wykorzystywać nawet w przypadku pomiarów obiektów elastycznych/miękkich.
-
Umieszczanie modeli 3D na stronach internetowych
Modele 3D na stronach internetowych to kolejny krok w kierunku atrakcyjnego przedstawienia oferowanych produktów dla klienta lub odbiorcy.
Zainteresowany może ‘podejrzeć’ model 3D z każdej możliwej strony, dzięki czemu będzie miał pewność, że potencjalny zakup będzie w pełni odpowiadał jego oczekiwaniom. Poza rynkiem sprzedażowym przestrzenne modele umieszczone na stronach internetowych bardzo dobrze sprawdzają się np. w instytucjach kulturalnych takich jak muzea (wizualizacja zbiorów) lub w przemyśle, gdy chcemy szybko wysłać model do dalszej weryfikacji.
-
Animacje w filmach
Skanery 3D mogą odgrywać kluczową rolę w filmowych animacjach.
Dzięki technologii skanowania można w szybki sposób stworzyć wirtualną wersję rzeczywistej postaci, a także całej lokalizacji z odwzorowaniem wszystkich szczegółów (czyli budynki, rynki, place). Takie dane świetnie nadają się do późniejszych prac w programach graficznych. Dają możliwość przygotowywania animacji i efektów specjalnych.