skanowanie detali do siatki trójkątów

 • Skanowanie detali do siatki trójkątów

  Jedną z metod tworzenia siatek trójkątów jest skanowanie 3D. W zależności od potrzeb skanery 3D osiągają duże dokładności i rozdzielczości, co zapewnia bardzo dobre odwzorowanie prawdziwych obiektów. Ważnym aspektem skanowania 3D jest to, iż jest to metoda bezkontaktowa i bezinwazyjna, dzięki czemu można ją wykorzystywać nawet w przypadku pomiarów obiektów elastycznych/miękkich.

 • Wydruk postaci 1:1

  Wydruk postaci 1:1

  Druk 3D jest coraz popularniejszym rozwiązaniem służącym zarówno inżynierii odwrotnej i szybkiego prototypowania, jak i do celów marketingowych czy też rozrywkowych.

  Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, jakie daje technologia druku 3D oraz skanery 3D, jesteśmy w stanie odtwarzać np. całe postacie w skali 1:1. Pozwala to w szybki i łatwy sposób przenieść wizję artysty do rzeczywistości. Dzięki zastosowaniu ręcznych skanerów 3D możemy zaoszczędzić dni, a nawet tygodnie pracy artysty jednocześnie tworząc model o wysokim stopniu szczegółów!

  Druk całych postaci w skali 1:1 może być również przydatny w medycynie, aby odtworzyć części ciała pacjentów do dalszych badań i analiz.

 • Animacje i tworzenie modeli do gier

  Podgląd wczesnego etapu digitalizacji postaci z Artec Leo

  Wykorzystanie wyników skanowania 3D odnajdujemy m.in. w animacjach czy też w modelach gier

  Dzięki skanerom 3D można w szybki sposób uzyskać geometrię wirtualną, co skraca czas wykonania modelu wykorzystanego w grach, jak i daje całkiem nowe możliwości – realistyczne odwzorowanie obiektów, których się nie da zaprojektować w 3D w standardowy sposób.

  Do realizacji usług w tej dziedzinie wykorzystujemy ręczne skanery 3D, które cechują się dużą szybkością skanowania, mobilnością oraz realistycznym odwzorowaniem kolorów. Wykorzystywane skanery są bezpieczne dla oczu, więc bez problemu możemy skanować ludzi. W razie potrzeby możemy zeskanować całe budynki jako przygotowanie pod scenerię w grach czy animacjach.

   

 • Digitalizacja zbiorów muzealnych

  Figurka w 3D Digitalizacja zbiorów muzealnych

  Digitalizacja zbiorów jest to skanowanie 3D eksponatów muzealnych tak, aby powstał model 3D idealnie odzwierciedlający geometrię jak i kolor.

  Szczególnie ważna jest bezinwazyjność takiego procesu oraz doświadczenie przy pracy z cennymi eksponaty. Posiadamy w swojej ofercie ręczne skanery 3D, które umożliwiają skanowanie detali bezdotykowo, dzięki czemu nie trzeba pokrywać zbiorów środkami matującymi.