Usługi 3D - Skanowanie 3D - Sprawdź jak ułatwić sobie pracę!

Usługi – skanowanie 3D. Tworzenie skanów 3D

skanowanie 3D

Usługi – skanowanie 3D – skany 3D

3D MASTER  prowadzi usługi skanowania 3D. Jeżeli chcesz otrzymać skan 3D, czyli przenieść obiekt rzeczywisty do oprogramowania 3D zgłoś się do nas.

Oferujemy precyzyjne pomiary 3D obiektów za pomocą skanerów 3D marki Artec oraz skanerem Smarttech. Wykorzystujemy technologię światła strukturalnego dzięki czemu nasze pomiary są bezdotykowe i nie ma najmniejszego ryzyka uszkodzenia skanowanego obiektu. Skanowanie 3D jest szybkim i bezpiecznym procesem zarówno dla istot żywych, jak i cennych przedmiotów: samochodów, kosztownych przedmiotów, dzieł sztuki. Skanujemy obiekty różnej wielkości o różnym stopniu zróżnicowania budowy. Skanery 3D marki Artec służą do skanowania precyzyjnych, drobnych szczegółów oraz  obiektów o większych gabarytach. W zależności od wymagań możemy zeskanować maszyny przemysłowe, samochody i inne pojazdy, drobne elementy, eksponaty muzealne, posągi, protezy, postaci ludzkie.  Nasze skanery 3D są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Aktualności 3D, Skanery 3D Kontakt, Galeria - skany 3D

Jak działamy? 

Oferujemy kompleksowe usługi skanowania 3D. Po złożeniu zlecenia ustalamy z Klientem termin spotkania, aby wykonać skany 3D. Uzyskane w procesie skanowania 3D skany 3D zostaną przetworzane dzięki użyciu odpowiedniego oprogramowania (Geomagic Wrap, Leios, ZBrush). Innowacyjne i kompleksowe usługi skanowania 3D to gwarancja otrzymania najwyższej jakości pomiarów – szybko, precyzyjne, bezdotykowo.

Szybko, precyzyjnie, bezdotykowo

Nasze skanery 3D szybko i bardzo dokładnie odwzorują rzeczywisty model obiektu (formy wtryskowe, rzeźby, wytłoczki, odlew żeliwny lub korpus) na ekranie komputera. Dzięki pełnej mobilności skanery 3D Artec docierają do trudno dostępnych miejsc i zostały docenione przez archeologów i konserwatorów zabytków.

Klient otrzymuje od nas plik zgodnie z życzeniem w postaci chmury punktów (.xyz, .txt, .ply), siatki trójkątów mesh (.stl, .obj, .ply, .vrml) lub dokumentacji bryłowej w postaci powierzchni NURBS (.step, .iges, Parasolid). Eksportowane przez nas pliki są w formatach czytanych przez wszystkie popularne programy typu CAD oraz programy do grafiki 3D.

Czym różnią się wymienione postaci plików?

Chmura punktów

jest zbiorem punktów ułożonych w przestrzeni 3D. Każdy punkt ma swoją współrzędną XYZ. Dodatkowo mamy możliwość zapisu modelu w kolorze, wówczas punkty mają nadaną współrzędną barwy RGB.
Formaty zapisu: ASC, XYZRGB

Siatka trójkątów

jest modelem wieloobiektowym powstałym przez połączenie punktów chmury w trójkąty. Modele w postaci siatek trójkątów również mogą być kolorowe. Model w tej postaci jest powszechnie wykorzystywany w druku 3D oraz przez programy do grafiki komputerowej, niektóre programy CAD i system CAM, gdyż dają możliwość generowania obróbek na maszyny CNC.
Formaty zapisu: STL, OBJ, WRL, PLY

Powierzchnie NURBS (Non-Uniform Rational B-Spline)

matematyczny model powierzchniowy. Stosowany w grafice komputerowej, a także edytowalny w programach CAD do modelowania powierzchniowego.
Formaty zapisu: STP, IGS, SAT, x_t

Model bryłowy CAD

parametryczny model bryłowy, w tym przypadku powstały na podstawie modelu ze skanowania 3D. Edytowalny w popularnych programach typu CAD.
Formaty zapisu: STP, IGS, SAT, x_t

Skanowanie obiektów niemobilnych

 Skanowanie 3D obiektów niemobilnych

Dzięki mobilności naszych skanerów 3D potrafimy skanować obiekty, których nie można przetransportować. Z powodzeniem świadczymy usługi skanowania 3D w takich dziedzinach jak: archeologia, muzealnictwo, konstrukcje, projektowanie przestrzenne, przygotowanie produkcji, medycyna, ergonomia, wizualizacje multimedialne, inżynieria odwrotna i wiele innych. Skanujemy nie tylko geometrię brył, ale również tekstury, a uzyskane wyniki pomiarów mogą być wykorzystywane w przemyśle oraz w każdej dziedzinie, gdzie zastosowanie znajduje szeroko pojęta grafika komputerowa.

Zakres usług skanowania 3D obejmuje:

  • Skanowanie 3D
  • Modelowanie 3D
  • Tworzenie modeli 3D obiektów rzeczywistych
  • Wizualizacja 3D rzeczywistych obiektów
  • Digitalizacja artefaktów, obiektów zabytkowych i archeologicznych
  • Tworzenie muzeów cyfrowych i archiwizacja zbiorów
  • Szkolenia z oprogramowania oraz obsługi skanerów 3D

Jak się z nami skontaktować?

Jeśli interesują Państwa usługi skanowania 3D, prosimy o kontakt na nasz adres email. W treści wiadomości proszę zamieścić opis skanowanego obiektu, czyli jego rodzaj, gabaryty, zdjęcia elementu oraz miejsce gdzie ma zostać przeprowadzony pomiar. Prosimy również o podanie wymagań dotyczących pomiaru, czyli dokładności i rozdzielczości pomiaru oraz rodzaju pliku wyjściowego.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią modeli 3D wykonanych za pomocą Skanerów 3D marki ARTEC – kliknij tu aby zobaczyć galerię