Usługi 3D - Skanowanie 3D - Sprawdź jak ułatwić sobie pracę!

Usługi – skanowanie 3D. Tworzenie skanów 3D

skanowanie 3D

Usługi – skanowanie 3D – skany 3D

3D MASTER  prowadzi usługi skanowania 3D. Jeżeli chcesz otrzymać skan 3D, czyli przenieść obiekt rzeczywisty do oprogramowania 3D zgłoś się do nas.

Oferujemy precyzyjne pomiary 3D obiektów za pomocą skanerów 3D marki Artec oraz skanerem Smarttech. Wykorzystujemy technologię światła strukturalnego dzięki czemu nasze pomiary są bezdotykowe i nie ma najmniejszego ryzyka uszkodzenia skanowanego obiektu. Skanowanie 3D jest szybkim i bezpiecznym procesem zarówno dla istot żywych, jak i cennych przedmiotów: samochodów, kosztownych przedmiotów, dzieł sztuki. Skanujemy obiekty różnej wielkości o różnym stopniu zróżnicowania budowy. Skanery 3D marki Artec służą do skanowania precyzyjnych, drobnych szczegółów oraz  obiektów o większych gabarytach. W zależności od wymagań możemy zeskanować maszyny przemysłowe, samochody i inne pojazdy, drobne elementy, eksponaty muzealne, posągi, protezy, postaci ludzkie.  Nasze skanery 3D są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Aktualności 3D, Skanery 3D Kontakt, Galeria - skany 3D

Jak działamy? 

Oferujemy kompleksowe usługi skanowania 3D. Po złożeniu zlecenia ustalamy z Klientem termin spotkania, aby wykonać skany 3D. Uzyskane w procesie skanowania 3D skany 3D zostaną przetworzane dzięki użyciu odpowiedniego oprogramowania (Geomagic Wrap, Leios, ZBrush). Innowacyjne i kompleksowe usługi skanowania 3D to gwarancja otrzymania najwyższej jakości pomiarów – szybko, precyzyjne, bezdotykowo.

Szybko, precyzyjnie, bezdotykowo

Nasze skanery 3D szybko i bardzo dokładnie odwzorują rzeczywisty model obiektu (formy wtryskowe, rzeźby, wytłoczki, odlew żeliwny lub korpus) na ekranie komputera. Dzięki pełnej mobilności skanery 3D Artec docierają do trudno dostępnych miejsc i zostały docenione przez archeologów i konserwatorów zabytków.

Klient otrzymuje od nas plik zgodnie z życzeniem w postaci chmury punktów (.xyz, .txt, .ply), siatki trójkątów mesh (.stl, .obj, .ply, .vrml) lub dokumentacji bryłowej w postaci powierzchni NURBS (.step, .iges, Parasolid). Eksportowane przez nas pliki są w formatach czytanych przez wszystkie popularne programy typu CAD oraz programy do grafiki 3D.

Cena skanowania 3D

Wiele zainteresowanych osób usługą skanowania 3d, poszukuje informacji nt. cennika skanowania 3D. Usługa skanowania 3D jest wyceniana indywidualnie. Cena skanowania 3D zależy od wielu czynników m. in. wielkości obiektu, ilości detali (struktura skanowanego obiektu może zawierać wiele drobnych elementów).

Poszukujesz dobry i tani skaner 3d? To dobrze trafiłeś. Aby poznać cenę skanowania 3D wystarczy, że napiszesz do nas, a my pomożemy Tobie w skanowaniu 3D oraz stworzeniu modelu 3d.

Czym różnią się wymienione postaci plików?

Chmura punktów

jest zbiorem punktów ułożonych w przestrzeni 3D. Każdy punkt ma swoją współrzędną XYZ. Dodatkowo mamy możliwość zapisu modelu w kolorze, wówczas punkty mają nadaną współrzędną barwy RGB.
Formaty zapisu: ASC, XYZRGB

Siatka trójkątów

jest modelem wieloobiektowym powstałym przez połączenie punktów chmury w trójkąty. Modele w postaci siatek trójkątów również mogą być kolorowe. Model w tej postaci jest powszechnie wykorzystywany w druku 3D oraz przez programy do grafiki komputerowej, niektóre programy CAD i system CAM, gdyż dają możliwość generowania obróbek na maszyny CNC.
Formaty zapisu: STL, OBJ, WRL, PLY

Powierzchnie NURBS (Non-Uniform Rational B-Spline)

matematyczny model powierzchniowy. Stosowany w grafice komputerowej, a także edytowalny w programach CAD do modelowania powierzchniowego.
Formaty zapisu: STP, IGS, SAT, x_t